Yatırım yapmaya başla!

Yeni Vanquish Zagato Shooting Brake Ferrari GTC4Lusso için Geliyor!

Aston Martin'in ikinci "Shooting Brake" harekatı son hız devam ediyor!
Yeni Vanquish Zagato Shooting Brake Ferrari GTC4Lusso için Geliyor!

İki kapılı spor arabadan türetilen wagon rüzgarı Aston Martin‘de de devam ediyor. Son 1 yıldır Aston Martin markasının Vanquish Zagato ailesinden söz ediyoruz. Modellerde açıkçası söz ettiriyor! İtalyan kapışmalarında bu sefer Ferrari’nin alanına göz diken Aston, shooting brake tarzıyla GTC4Lusso‘ya meydan okuyor. Tek kapıdan türetilen wagon modeller her iki markanın da ilkleri değil.

Ferrari tarihine bakıldığında 330 GT Vignale ve 365 GTB/4 Daytona serilerinin shooting brake yapıda olduğuna rastlayacaksınız. Keza Aston Martin cephesi de DB5 Shooting Brake ile bunu sunmuştu. Teslimatları yavaş yavaş yapılan yeni Vanqusih Zagato Wagon’un bir tanesi de daha sokaklarda yakalandı.

Günümüzde insanlar wagon araç tercihlerinde bile ultra pahalı tarafa yöneliyorlar.

Güç istiyorlarsa dünyanın en iyi hızlanan station-wagon araç listesine bakmaları aslında yeterli olcaktı. İşte tam bu noktada tarz meselesi devreye giriyor. DB5 Shooting Brake’den beri istifini bozmayan İtalyan, stil baskısını son zamanlarda çok hissetmiş olacak ki Zagato ailesiyle Shooting Brake kavramını tekrar düşünmüş.

Aston Martin özel aile toplantısında tek kapılı geniş aracına 99 adet yer vermeyi kararlaştırmıştı. Kokpitinden gelen yeni görüntülerden sonra Zagato Shooting Brake’in ilk örnekleri gönderilmeye başlanmıştı.

99 kişinin tercih ettiği bu serideki rahat ortam mantığı biraz farklı!

Ferrari GTC4Lusso‘dan örnekleme yaparak kokpitin, Aston Martin’de nasıl değiştiğine bakalım. FF veya GTC4Lusso’da yolculuklarla ekstra iki kişi daha katılabiliyor. Arka koltuklara sahip olunması 4 kişinin aynı anda gitmesine olanak veriyor.

Vanquish Zagato ise arka kısımda koltuk yerine daha fazla yükleme alanına yer vermiş. Yani iki kişilik bir spor araba, eşya taşıyabilir hale getirilmiş.

Aston Martin iç mekan özelliklerinde balık sırtı karbon elyaf döşeme, anodize edilmiş bronz detaylar ve isteğe bağlı olarak anilin deri ile tercihlere sunuyor.

Carscoops‘tan gelen bu görüntülerle üretim – test – teslimat sürecinin wagon tipte hızla devam ettiğini de anlamış oluyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum