Yatırım yapmaya başla!

IBM CEO’su: Yeni Sürüş Deneyimleri Otomobil Markalarını Arka Plana Atacak

IBM CEO’su Ginni Rometty, otonom araçlar ve araç paylaşımı daha popüler hale geldikçe otomobil üreticilerinin markalarının önemini yitirdiğini söyledi. İşte detaylar;
IBM CEO’su: Yeni Sürüş Deneyimleri Otomobil Markalarını Arka Plana Atacak

IBM CEO’su Virginia Marie Ginni Rometty, otonom araçlar ve araç paylaşımının yaygınlaşmasıyla birlikte otomobil markalarının yeni sürüş deneyimlerinin arka planında kalacağını söyledi.

Bugatti, Lamborghini, Porsche, Mercedes, Honda, BMW, Audi gibi birçok üreticinin yer aldığı Frankfurt Otomobil Fuarı’nda konuşan Rometty, tüketicilerin dijital deneyimlere giderek daha fazla önem verdiğini belirterek bir aracı diğer akıllı cihazlara bağlayabilme örneğini gösterdi.

“Mesele şu ki deneyim belki de otomobilin kendisinden ya da sadece bir markadan ve ne söylediğinden daha önemli olacak” dedi.

IBM CEO’su: Deneyim Otomobil Markası Önemli Olacak Markanın deneyim tarafından tanımlandığını dile getiren Rometty, yeni bir IBM araştırmasından bahsetti. Buna göre katılımcıların yüzde 48’i, önümüzdeki 10 yıl boyunca özerk otomobillerin ve araç paylaşım platformlarının yükselişinde araç markasının onlar için önemli olmayacağını söylemişti. Ankette ayrıca 1500 otomotiv yöneticisi arasında sadece yüzde 18’inin bugün dijital bir veri platformunda çalıştığı bilgisi verildi.

IBM’den Ben Stanley, gelecek 10 yılda otomobillerin ağ bağlantılı makinelere dönüşeceğini, otomobil markalarının dijital bir devrimle karşılaşacağını dile getirdi.

IBM CEO’su: Otomobil Markaları Giderek Daha Az Önemli Hale geliyorAnket yapılan otomotiv yöneticilerinin yaklaşık yarısı, önümüzdeki on yıl içinde başarılı olmak veya hatta hayatta kalmak için organizasyonlarını dijital teknolojilerle yeniden icat etmeleri gerektiğini kabul etti. Katılımcıların yüzde 83’ü de sektörlerindeki verilerin stratejik değerini anladıklarını söyledi. Sonuçta otomobil şirketlerinin özerk ve elektrikli araçlar gibi yeni teknolojilere büyük yatırımlar yaptıkları biliniyor.

IBM CEO’su gibi yeni teknolojilerin getirdiği değişikliklere ilişkin yakın zamanda konuşan bir başka üst düzey yönetici ise Aston Martin CEO’su Andy Palmer olmuştu. Otomobil dünyasının yanlış ilerlediğini ve bazı yatırımların anlamsız olduğuna dikkat çeken Palmer, tüm şirketlerin aynı maliyetlerde benzer teknolojiler geliştirmek için milyarlar harcadığını kaydetmişti. Dolayısıyla otomobil şirketlerinin birleşme ve satın alma yoluna gideceğini savunmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum