Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’den Araçta Unutulan Çocuk ve Hayvanlara Hayat Kurtarıcı Teknoloji!Haberlerde, özellikle yaz aylarında araba da unutulan çocuk ve hayvan ölümlerini duyarız. Buna sorumsuzluk da diyebilirsiniz, unutkanlık da veya hayat telaşesi! Ne olursa olsun sonu kötü biten bir şey. Anne ve babaların gidecekleri yere yük olmaması için çocuklarını arka koltuğa koyar ve camda da azıcık açıklık bırakırlar. Peki dışarda hava nefes kesici kadar sıcaksa! İşte açık bıraktığımız cam da işe yaramayacaktır.

Bu gibi olayları engellemek adına Hyundai çok güzel bir projeye imza attı. Koreli firmanın geliştirdiği bu sistemin temelinde takip olayı var. Peki nasıl bir takip? Videoda dikkat edersek araç sahibi aracı kitlediği an aracın bilgi ekranında “rear seats” arka koltuk denetimi aktif oluyor.

Arka yolcu uyarı sistemi araç içerisine bir hareket algılarsa sürücüye mesaj yoluyla haber gönderdikten sonra korna ve ışıkları açıp kapatarak bir şekilde haber veriyor. Hyundai firması mükemmel bir hayat kurtarıcı sisteme imza atmış. Demek ki bu kadar hayvan ve çocuğun arabada unutularak ölmesi birilerinin dikkatini fazlasıyla çekmiş.Bunu okuyan bunları da okurSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
Sponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum