Yatırım yapmaya başla!

Hyundai ve Kia Otomobillerde Hayalini Kurduğumuz Özellikleri Getiriyor!

Hyunda ve Kia 2025 yılında faaliyete sokmayı planladığı üstün araç teknolojisi özelliklerini gösterdi. İşte detaylar...
Hyundai ve Kia Otomobillerde Hayalini Kurduğumuz Özellikleri Getiriyor!

Hyundai ve Kia mühendisleri hep hayalini kurduğumuz o “arabamız kendi park etsin sonra istediğimiz konuma geri gelsin” isteğimizi bir nebze de olsa gerçekleştirecek. Hayatamızı kolaylaştıran teknolojilerin otomobil konusuna nasıl yansıdığını naklen görebiliyoruz. Koreli şirketlerin yayınladığı animasyonun baş rolünde yakından tanıdığımız bir isim bulunuyor.

O da 8. jenerasyon Sonata’yı işaret eden Le Fil Rouge Concept! Hyundai ve Kia, seviye atlamaya hazırlanan otonom sürüş teknolojisi ile çoğalan elektrikli araçların pil dolumlarına karşı akılcı yöntemler geliştiriyor. Zamanı geldiğinde (5-10 yıl) otomobillerimiz birebir yapay zeka örneğine dönüşerek, bağımsız hareket edebilecekler. Gelin hep beraber Koreliler ne yapmış ve yapmak istiyorlar onlara bakalım!

1 dk’lık animasyonda markaların gelecekteki teknolojik sunumları aktarılmış.

Hyundai ve Kia, Le Fil Rouge ile açıklanan gösterisinde, hızla satışları artan elektrikli otomobillerin, ileride şarj istasyonu sıkıntısı çekeceğini söylüyor. Ayrıca revize olacak araç türlerinin yanında, EV araçlarla birlikte dünyada otomobillerin daha çok çoğalması bekleniyor.

Çoğalması demek, park sorunlarının çıkması demektir. Her şey bir internet ortamı ve mobil telefon uygulamasına uyarlanmış. Verilmek istenen mantık çok kullanışlı gözüküyor.

Gördüğümüz uzaktan şarj yönteminin BMW’de kullanılabilir halini görmüştük.

Alman marka, fiş ihtiyacını ortadan kaldıran ve 530e’de ilk olarak uygulamaya alınan Wireless Kablosuz Şarj cihazını kullanıma sunmuştu. Hyundai ve Kia seviye 4 otonom sürüş tekniğini 2025 yılında yürürlüğe sokmayı planlıyor. Videoda Automated Valet Parking System (AVPS), otomatik vale park sistemi de anlatılmış.

Siz istediğiniz yere gidiyorsunuz, aracınızdan iniyorsunuz ve gerisini bir sistem sizin için hallediyor. Animasyonda anlatıldığı gibi haritalarda işaretli olan park yeri ve şarj istasyonları, uygulama sayesinde en hızlı taramayı yaparak lokasyona doğru hareket edecek.

Le Fil Rouge, yapay zekasına çizdiği güzergahla, bulunduğunuz noktaya aynı şekilde geri çağrılabilecek. İki dev teknolojinin bir araya geliş şekli akıllıca demekten başka bir yorum yapamıyoruz. Ve bu izlediğimiz ve anlattıklarımız hiç de uzak değil.

Hyundai ve Kia, seviye 4 özerk sürüş tekniğini 2025 yılında uygulamaya almadan önce 2021 yılında itibaren akıllı şehir projelerinde kendi kendine süren otomobillerin satışına başlamayı düşünüyor. Bu seviye kaç olur o konuda bilgi verilmemiş. Koreli şirketlerin geliştirmiş olduğu uzaktan şarj ve otomatik park sistemi hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum