Yatırım yapmaya başla!

Hyundai ve Kia Elektrikli Araç Ayarlarını Avuçlarınıza Getiriyor

Hyundai & Kia Group'un araçlar üzerindeki şaşırtıcı teknolojilerine bir yenisi daha eklendi. İşte detaylar...
Hyundai ve Kia Elektrikli Araç Ayarlarını Avuçlarınıza Getiriyor

Araç teknolojilerinde isimlerini her geçen gün daha fazla duyuran Hyundai & Kia grubu, pillerini kendi kendine doldurabileceği bir otomatik park sistemiyle buluşlarının bir tanesini bizlerle paylaşmıştı. Sınırlarını artık elektrikli ve otonom araç üzerinde belirleyen Koreliler, bir yenisini daha ekliyor.

Dönemimizde istenen, insanların yaşantılarını teknolojiyle birlikte daha fazla rahat ettirmek. Hem fikir olduğumuz durum karşısında otomotiv sektörü çok çalışmakta. Kesin olan bir şey, gelecek dönemlerde elektrikli ve otonom araçlar kullanacağız. Ve, vücudumuzun bir parçası olarak ellerimizden düşürmediğimiz mobil telefonlarımızın bir işleve daha dahil edildiğine şahit olacağız!

EV otomobil ve genel araçların ayarlarının mobil cihazdan yönetimi için çalışılıyor.

Hyundai ve Kia Mobil Telefon Elektrikli Araç Yönetimiİşin temelinde akıllı telefonlarımız, araçlarla eşleştirilecek. Eşleştirmenin ardından 7 ana performans fonksiyonuna erişim sağlanmış olacak. İnovatif düşünce örneği olan bu gelişimde kişiler, aracın genel kontrollerini bir nevi evinde oturarak yapabilecek.

Hyundai ve Kia, uzaktan erişimin aracın hangi bölgelerine hakim olacağından söz etti.

Hyundai ve Kia Mobil Telefon Elektrikli Araç Yönetimi 7 Ana FonksiyonSpesifik araç özelliği geliştirmesinde motorun maksimum tork çıkışı, ateşleme, hızlanma ve yavaşlama yetenekleri sizin isteğinize göre kontrol edilebilecek. Devamında rejeneratif frenleme kapasitesi, maksimum hız sınırı, duyarlılık ve iklim kontrolündeki enerji parametreleri değiştirilebilecek.

Hyundai’nin açıklamalarına göre sürücüler kendi profillerini sunucudan indirerek, elektrikli araçlardaki özel ayar komutlarını kullanabilecekler. Bunun, araç kiralama veya yakın bir arkadaşınıza kullanması için verdiğiniz otomobillerin bir nevi yapay zekası sahiplerinin kontrolünde olacaktır.

Araçlarınızın mesafe durumunu, bu özelliğe hesaplatma imkanınız var.

Çevrimiçi bu uygulamada, kendi seçtiğiniz ayarlamaları paylaşarak, diğer kullanıcılarında denemesine olanak sağlanmasına izin veriliyor. Yükleme ve paylaşmayı, güvenlik sorunlarına takılmadan Hyundai Motor Group blockchain teknolojisiyle halledilebilecek.

Hyundai Motor Group’tan bir araştırma görevlisi olan JeongSoo Eo, “Bunun gibi paradigma değiştiren mobilite teknolojisini geliştirerek, bireysel tercihlere göre özelleştirilmiş elektrikli araçlar için kullanıcı deneyimini geliştirmek için çaba göstermeye devam edeceğiz” dedi.

Tartışmasız şekilde Koreli şirket mühendisleri, bir sonraki evrede olması gereken şeyleri hızlı planlayarak hayata geçirme çabasında olduklarını anlıyoruz. Öyle ki 21. yy, mobil cihazların hakimiyetinde, tüm uzaktan erişim özelliklerine giriş çıkış yapılabilecek bir platform haline getirildi. O yüzden bu nimetlerden yaralanan Hyundai & Kia’nın bundan sonra da akıllıca işlerini görmeye devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum