Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’nin FCA’yı Satın Alma Haberine Karşı Koreli CEO’dan Açıklama!

Hyundai ve FCA arasındaki büyük birleşme konusu belli oldu. İşte detaylar...
Hyundai’nin FCA’yı Satın Alma Haberine Karşı Koreli CEO’dan Açıklama!

2017 yılının sonraları ve 2018 yılının ilk 2 ayında dünyanın hatrı sayılır büyük firmaların birleşme konuları neredeyse hiç bitmedi. Fiat-Chrsyler şirketleri ayrıca bu konuların içerisinde çok bulundu. Çünkü Çinli Dongfeng Group, FCA’yı almak için çok uğraşmıştı. Milyar dolarlık şirket satışı sonradan bozulmuş, İtalyan ve Amerikalı firmalar Jeep’in haklarını Çinlilere vermişti.

Bir süre önce de Hyundai’nin FCA’yı satın alacağı konuşulmuştu. Ortaya atılan iddia ciddiydi ve birleşmenin kesin olarak yapılacağı söylenmişti.

Hyundai Konunun Gerçek Olmadığını Söyledi

Hyundai Konunun Gerçek Olmadığını SöylediHyundai’nin Amerika şirket yetkilisi Michael Stewart, “Söylentilere kulak asmayın. Hyundai ve FCA’nın birleşmesi şu an için söz konusu değildir.” dedi.

Düşüncelere göre Koreli otomobil üreticisi, FCA’nın mevcut ürün planlamasındaki bazı boşlukları doldurmaya yardımcı olabileceğini, Asia Times tarafından belirtilen adı açıklanmayan kaynaklar çıkarmış.

Hyundai Motor Group CEO’su Chung Mong koo, açıklamalarında FCA’nın stok fiyatında, mali değerinin düşüşünü beklediğini bildirdi. Bir nevi pusuya yatarak Hyundai hisselerinin erimesinin bekleneceği aktarılmış.

Hyundai ve FCA’nın Birleşseydi Dünyanın En Büyük Otomotiv Şirketi Ortaya Çıkacaktı

Hyundai ve FCA'nın Brileşmesiyle En Büyük Otomotiv Şirketi Ortaya ÇıkacaktıEğer ki bu birleşme olsaydı, otomotiv tarihinin en geniş çaplı alımı söz konusu olacaktı. Bir de ayrı pazarlara hükmeden FCA ile Hyundai orta noktada buluşturulduğunda ortaya en büyük otomobil üreticisi çıkacaktı.

Satın alma konusunda açık kapı bırakan Hyundai, hiçbir elektrikli araç yatırımı olmayan FCA‘nın gün geçtikçe erimeye mahkum olacağını biliyor.

Hyundai üst düzey yöneticisinin iki şirketin birleşmesinin iyi bir sinerji oluşturacağı düşüncesine karşı Michael Stewart‘ın söylentilerin tamamen asılsız olduğunu bildirmesi duruma son noktayı koydu. Muhtemelen bu senaryo ileride değişecek ve Hyundai FCA’nın komplesini satın alacak…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum