Yatırım yapmaya başla!

Hyundai’nin Kompakt SUV’u Venue’nin İlk Eskiz Çizimleri Geldi!

Hyundai, tek bir teaser görüntüsüyle gelecek haberini verdiği Venue'nin şimdi detaylı taslak resimlerini gönderdi!
Hyundai’nin Kompakt SUV’u Venue’nin İlk Eskiz Çizimleri Geldi!

Hyundai, uzunluk olarak Clio’dan bile küçük mini SUV’u Venue‘nin eskiz resimlerini yayınladı. Tantımı 17 Nisan’da New York Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek model için ilk yoruma “sevimli olacak” yazabiliriz. Yayınlanan taslak resimlerde, hatlarının belirginliği ve bunun nereden geldiği açıkça belli edilmiş.

Kai & Hyundai grup olarak segmentlerin her birinde sürdürdüğü ataklarda hız kesmiyor. Yeni nesil Sonata’nın kaputuna uzatılan LED aydınlatmalarla rakiplerine, farklı olduğunun algısını vermişti. Kona ile yapılacak bir karşılaştırma da ise Venue‘nin marka nezlinde en küçük yapı birimi olması kaçınılmaz duruyor. Kokpit görüntüleriyle gelen eskizlerde, aracın son hali neredeyse verilmiş.

Hyundai, crossover ve SUV sınıfını küçükten büyüğe doğru sıralamanın peşinde.

Alman firmalarda en çok rastladığımız sıralamalar, neredeyse kataloglarında SUV geçen tüm firmaların stratejilerine yansıdı. Yelpaze ne kadar geniş tutulursa, farklı isteklere göre gelen müşterilere hitap edilebilecek. Venue taslağının ön kısım eskizinde, üç kapılı form gözüküyor. Üretim modeli muhtemelen böyle olmamakla birlikte, bazı pazarlara tek kapı uygulaması yapılabilir.

Hyundai Motors’un sert mizacı Venue’ye de yansıtılmış. Üst kısımda yine LED aydınlatmalara yer verilirken, ana far ünitesi tampon kısmına konumlu duruyor. Son zamanlarda marka için geleneksel olan ızgara, açılı duruşlarıyla Venue’yi üst sınıf gibi göstermiş.

Arka kısımda Venue’nin yapısına uygun olarak sportif hava izlenmiş.

4 metre uzunlukta olması beklenen yeni Hyundai aracı, yine ön kısım gibi arka tarafta da sevimli bir hava hakim. Stopların duruşu size de VW Polo’yu hatırlattı mı? Sis farları konumu ve tampon altına gelecek difüzör süslemeleriyle Venue, genel olarak tercih edilebilecek bir tipte.

Kokpit eskizlerinde temel ama bazı yenilikçi hareketlere rastlıyoruz.

Üç kollu yeni direksiyon dikkatimizi çekerken, gösterge paneli bölgesindeki karanlık havanın dijital bir yaklaşıma meğilli olduğunu düşünüyoruz. Aracın hacim ve yatay uzunluğuna bağlı, torpido ve koltukların bir Kona’ya göre biraz daha dar olduğu göze çarpıyor.

Orta konsolda gerekli olanlar kullanılmış; tablet benzeri dokunmatik ekran, vites ve klima kontrolleri tek doğrultuda konumlandırılmış. Kısaca Venue kabini hacim rakamlarına göre bekleneni karşılayacak gibi duruyor.

Motoru hakkında konuşulmayan bu mini geçit aracının en düşük hacimli benzinli motorların yanında hibrit eklentinin de olacağını düşünmekteyiz. Ayrıca Hyundai ünite çeşitlerini sunarken, aktarımlar için de otomatik bir seçeneği müşterileriyle paylaşacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum