Yatırım yapmaya başla!

Hurdalıkta Olmaması Gereken Lexus LC500 Açık Artırma Yolunda!

Lexus'un en özel spor otomobillerinden olan LC500'ü bu sefer asfalt yerine, hurdalıkta görüldü!
Hurdalıkta Olmaması Gereken Lexus LC500 Açık Artırma Yolunda!

Premium sınıf temsilcilerinden Mercedes, BMW, Audi ve Jaguar gibi markaların en zorlu rakiplerinden biri olan Lexus, Toyota’nın her daim lüks yüzünü göstermekle görevli markasıdır. Bu işi yaparken teknolojinin ve donanımların olabilecek en üst seviyesinde hareket edilir. Yeni gelen bir haberde ise Toyota’nın 2016 yılında gösterime sunduğu, Calty Desing Research tasarım merkezinde geliştirilen LC500’ü oldukça perişan bir halde gördük. Tek kapılı Japon canavar, Amerikalı insanların odak noktası haline gelen bir spor otomobildir.

Dubai’de terkedilen arabalar misali, bu spor Lexus’ta parçalanmaya bırakılmış. Bayi fiyatı yüzbinlerce dolar olan LC’nin durumu gerçekten içler acısı. Bakalım parçaları yavaş yavaş sökülen aracın son durumu nasılmış!

Baktığımız ilk resimden bile karoser durumu belli oluyor.

Bence sizde “neden” sorusunu sormaya başladınız değil mi? Normalde şekliyle büyüleyen LC500’ün perişan hali oldukça üzücü. Yedek parça muamelesi yapılan spor aracın tamponu sökülüp, sol farı alınmış.

LC500’ün etrafını dolaştıkça durum daha da vahim hale geliyor.

Ön kısımda zarar görmüş kaputundan sonra geçiyoruz yan kısmına. 19 inç jantları yerinde dururken, sökülen bir çamurluk görmekteyiz.

Akabinde LC’nin sol kapısı da alınmış! Bir de LC500’ün hurdalığa ayrılmasının sebebini iyice merak etmeye başladık.

Başka bir Lexus LC500 sahibi muhtemelen sol taraftan kaza yaparak yedek parça teminini bu araçtan yapmış.

Bunu nereden anladık diye sorarsanız; alınan büyük parçaların hepsi sol tarafa ait. Sol arka stop farın alınması da bunu ispatlıyor. Sağ stop ve tamponun bırakıldığını görüyoruz.

Kırmızı deri – Alkantra karışımı kabin de vahim durumda.

LC500’ün eski benliği kesinlikle yok! Koltuklar yerli yerinde dursa dahi, elektronik aksamların komplesi sökülmüş. Gösterge paneli, büyük bilgi – eğlence ekranı, direksiyon ve fonksiyon tuşlarının tümü alınmış.

Gördüğümüz haliyle açık artırmaya girecek Lexus’a minimum 20 bin dolardan giriş teklifi verileceği tahmin ediliyor. Unutmadan söyleyelim; 5.0L V8 motorda herhangi bir bozukluk olmayıp, çalışır durumda olduğu söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum