Yatırım yapmaya başla!

Honda, Araçlarında Yeni Geliştirdiği Hava Yastığını Kullanacak!

Honda, hava yastıklarında eksik bir noktayı tespit etmiş ve onun üzerine Ar-Ge yapmış. Farklı bir mantıkta yeniden geliştirilen hava yastığı daha güvenli hale getirilmiş.
Honda, Araçlarında Yeni Geliştirdiği Hava Yastığını Kullanacak!

En büyük Japon otomobil şirketlerinden olan Honda, insan hayatı koruması yönünde yaptığı çalışmalara, yeni bir hava yastığı mantığı ekledi. Emniyet kemerinden sonra kurtarıcı olarak araçlarımızda bulunan hava yastıkları, gelebilecek her cepheden bizleri koruyor. Hayat kurtarıcı icat son dönem araçlarımızda oldukça fazla adette kullanılıyor.

Şöyle ki Alman ZF firması bu durumu dışarıya taşımış, araçların dıştan gelebilecek darbelere de hava yastığı ile karşılık verebilecek teknoloji geliştirmişti. Honda & Autoliv ortaklığında Honda R&D Americas mühendislerince çıkartılan yeni airbag, Ohio’da geliştiriliyor. İşte detaylar;

Honda’nın yeni hava yastığı mantığının gelecek yıl ABD’deye gidecek araçlar üzerine takılması planlanıyor.

Honda Amerika Ar-Ge Başkanı Jim Keller, “Bu yeni hava yastığı teknolojisi, çeşitli kaza senaryolarında güvenlik performansını artırmak için devam eden çabaları temsil ediyor ve mühendislerimizin trafik yaralanmalarını ve ölümlerini azaltma zorluğuna getirdiği yenilikçi düşünceyi yansıtıyor.” dedi.

Sözlerine devam eden yönetici, Honda’nın ‘Herkes İçin Güvenlik’ taahhüdünün rehberliğinde, mühendislerimiz bu tür atılım emniyet teknolojisi konusundaki çalışmalarının, insanların yaşamları üzerinde uzun yıllar boyunca geniş kapsamlı etkileri olacağının farkında.” şeklinde konuştu.

Açılı şekilde açılarak,önden çarpışmalarda daha iyi koruma sağlayacağı düşünülen hava yastığının, yolcuların kafasına uygulanan yanal kuvvetlerin daha aza indirgeneceği açıklandı.

Honda’nın olağan bir güvenlik özelliği üzerinde geliştirme yapma sebebi; kaza anında kişilerin hava yastığından kafalarının kayarak dönmesi veya eksenden ayrılmasıyla doğacak yaralanma riskini ortadan kaldırmak. Yani patlayan hava yastığı kişinin kafasını alıp içerisinde tutabilecek. Böylelikle sağa sola kafa dönmeleri engellenmiş olacak.

Tek bir şişirilebilir bölmeye sahip olan geleneksel hava yastıklarının aksine , bu yeni sistem dört ana bileşen kullanır: üç şişirilmiş bölme (bir orta bölme ve iki yan bölme) ve çalışmayan iki yan bölme arasında uzanan “yelken paneli” olarak adlandırılan kısım.

Videooyu izlediğimizde daha da mantıklı gelen Honda’nın yeni nesil hava yastığının toparlayıcı bir yapısı bulunuyor. Son yıllarda bu hayat kurtarıcı özellik üzerine fazlaca yatırımlar yapılıyor. Hyundai de taklalı kazalarda insanları maksimum koruma için “tavan hava yastığı”nı geliştirdiğini duyurmuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum