Yatırım yapmaya başla!

Honda’dan Türkiye Fabrikası için Kötü Haber Geldi!

Honda, İngiltere ve Türkiye tesislerini kapatma kararı aldı!!!
Honda’dan Türkiye Fabrikası için Kötü Haber Geldi!

Global anlamda dünyada otomotivin gerilediği açıkça görülebiliyor. Yeni teknolojiler de modellerin tam zamanlı değişimlerinde de büyük rol oynuyor. Bırakılmaya çalışılan fosil yakıtların yerine gelecek elektrik sistemi, değişimde en çok etki eden faktör. Honda da otomotiv mantığının değiştiği dünyaya göre yeni şeklini almak istiyor.

Japon firma İngiltere ve Türkiye’deki fabrikalarını kapatacağını açıkladı. Yabancı kaynaklardan gelen habere bakılırsa iki üretim tesisi ana vatana taşınıyor. İşte haberin detayları…

Fabrikalar iki büyük neden yüzünden taşınıyor.

Birincisi İngiltere Swindon bölgesindeki tesis, Brexit çıkması yüzünden sallantıya girmiş. Bölge içerisinde kalan aslında tüm şirketler bu durumda. Zira ülkede otomobil şirketlerinin tedarik zorluğu ile imalat süreçleri durma noktasına gelmişti. Nissan da o yüzden X-Trail’i Birleşik Krallık’ta üretmeme kararı almıştı.

Honda ikinci gerekçe olarak düşen otomobil satışlarını neden gösterdi. Amerika – Çin ticari savaşı her firmayı etkilediği gibi Honda’nın da etkilenmesini sağladı. Artı dünya genelinde belirgin şekilde de satışların düştüğü söylendi. O yüzden Honda önlem paketleri devreye almaya başladı.

İngiltere’de 1992 yılından beri faaliyet gösteren fabrikada 3.500 kişi çalışıyor. Justin Tomlinson’ın da doğruladığı bu gelişmeden sonra neler olacağı henüz kestirilemiyor.

Sonuca bakacak olursak; İngiltere’nin içerisinde barındırdığı otomotiv alanında büyük çöküşlerin olması kaçınılmaz oldu. BMW’ye bağlı Rolls Royce’den, Jaguar-Land Rover grubu gibi yerel şirketlerde zor duruma düştü. Farklı gelişmeler oldukça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum