Range Rover’dan Sonra Honda CR-V’ye Üstü Açık Konsept!

Honda, tarzını biraz ileri taşıyarak CR-V SUV modelinin üstü açık yapısını gösterdi. Bakalım beğenecek misiniz?

Üreticiler bazen “neler yapsakta ilgiyi tümüyle kendimizde toplasak” diye tasarımcılar, mühendisler CEO’lar toplu halde düşünürler. Sonunda, şimdi Honda’nın yaptığı gibi süper düşünceler de çıkabiliyor. Japon temsilci, SUV’da Range Rover Evoque ile başlatılan roadster karoser yapısına sonradan VW’de dahil olmuştu. T-Roc 4X4 üzerinden konsept olarak ele alınan T-Cross Breeze’de convertible düşünce tarzıyla yoğun ilgiye maruz kalmıştı.

Üreticiler alışık olunmayan yeni yapı konusunda normal olarak dikkatli davranmak zorundalar. Honda’nın CR-V üzerinden tanıttığı convertible versiyonu ne kadar hoş dursa da SUV dünyası bunu kabul edecek mi gibi bir soru sormak gerekiyor.

Japon temsilcilerden alışık olmadığımız hareketler görüyoruz.

Normalde afili yapılar üzerine değil de insanları teknoloji ve sağlam yapılarıyla kandıran Toyota, Mitsubishi, Nissan vb. firmaları bizler bu şekilde biliyoruz. Son zamanlardaki tasarım detaylarına da bakarsak eğer çığır açısı hareketlerini de görmemek mümkün değil. Mesele kasa yapısını değiştiren RAV4 gibi!

CR-V’nin üstü açık hali “tarz” açısından harika. Herkes yere yakın havalı üstü açık otomobillerde gitmek istemeyebilir. Veya onlardan sıkılınlar Honda’nın şu anda yaptığı gibi roadster karoser tipine de geçebilir. Ancak Hamann’nın da ele aldığı Evoque tek kapılı olarak imal edildi. Honda ise bunu dört kapılı olarak gösterdi.

Honda’nın üstü açık SUV projesi sizce istediği ölçülerde olabilir mi?


Yine Evoque örneğine baktığımızda; aracın zaten coupe formlarında üstün çekicilik yeteneği olduğu kesin. CR-V’ye daha gözümüz alışmasa da dört kapılı oluşu biraz garip duruyor. Veya bunu HR-V üzerinden tek kapı olarak yapsaydı daha iyi mi olurdu diye de düşündük!

Sütunların kesilerek öylece bırakılmış gibi durması güzel görüntü vermemiş. Tabi bu sadece zevk amaçlı insaların görüşlerini almak için yapılan anket çalışması da olabilir! 1 Nisan’da tam olarak bilgi ve tanıtımı yapılacak olan CR-V Roadster, bakalım şaka aracı mı çıkacak.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı