Yatırım yapmaya başla!

Honda Destek Olmadan Kendi Kendine Durabilen Konsept Motor Geliştirdi!

Honda, kendi kendine ayakta durabilen motosikletini Tokyo Fuarı'na getiriyor. Teknolojik öğelerle donatılan konsept motosiklet, elektrikli bir motora sahip. İşte detaylar...
Honda Destek Olmadan Kendi Kendine Durabilen Konsept Motor Geliştirdi!

Geçtiğimiz ay Frankfurt Otomobil Fuarı‘nda firmaların birbirinden güzel konseptlerini görmüştük. Ağırlıklı olarak elektrikli araçların tanıtıldığı ve ekstra olarak otonom sürüşlere dair yapılan çalışmaları görmüştük.

Şimdi ise sırada kapılarını 25 Ekim’de açacak olan Tokyo Fuarı‘na kilitlenmiş durumdayız. Çünkü Japonya’nın en büyük kentinde yapılacak olan fuarda tahmin edeceğiniz gibi teknolojik ürün patlaması yaşanacak.

Bunlardan en çok ilgi çekecek ürünlerden birisi de Honda‘dan geliyor. Japon firma geliştirdiği motosikleti kendi kendine durabilme özelliğine sahip. Denge motosikletin ilk gösterildiği tarihten neredeyse 1 yıl kadar süre geçti. Ve nasıl olacağı merak konusu olmuştu. Honda’nın konsept motosikleti dengeyle beraber elektrikli bir üniteye sahip olacak.

Yeni Honda konsept motosikletin ilk bakışta elektrikli olduğu anlaşılmıyor. Karoserine güzel şekiller verildiğini görüyoruz.

Arabalara geliştirdiği teknolojilerin iki teker örneği bu konsept, en azından her ortamda kolaylık sağlayacak Uni-Cub kadar ilginç değil!

Normal far yerine uzun ömürlü Led aydınlatma tercih edilmiş. Gösterge paneli digital olarak düşünülmüş.

Kendi kendine durma özelliği, bir jiroskop ile sağlanıyor. Denge kısmında yapılan ikinci işlem ise selesini daha aşağıya konumlandırmak olmuş.

Elektrik ünitesi hakkında fazla detay yok ancak Zvexx Bike‘dan daha yavaş olacağı kesin.

Honda’nın oldukça zekice hazırlanmış konsepti, yavaşlamalarda veya park hallerinde fazlasıyla yardımcı olabilecek bir sisteme sahip. Boyutları yeterli düzeyde ve elektriğin gücüyle zevkli yolculuklar sunacaktır.

Diğer taraftan farları Led olarak düşünmeleri de motosiklete ayrı bir çekicilik katmış. Bu motor hakkındaki daha detaylı bilgiler fuar ile birlikte sizlere sunacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum