Yatırım yapmaya başla!

Honda EV Urban Cenevre’ye Ultra Geniş Ekranla Geliyor!

Honda, geçtiğimiz sene gösterdiği Urban EV konseptinin ekran yapısını detaylı şekilde Cenevre Fuarı'nda anlatacak...
Honda EV Urban Cenevre’ye Ultra Geniş Ekranla Geliyor!

Honda, 2019 Cenevre Otomobil Fuarı’na kompakt EV Urban aracıyla geliyor. 2017 yılında elektrikli ve mikro ölçülerde tanıtılan Urban, Golf’ün MK1’ini yeniden canlandırmıştı. Yapı olarak benziyordu. Yuvarlak hatları sayesinde sevimli bir duruş vermişti. Japon markanın küçük de olsa teknolojik yatırımlarını bu araca uygulanacağını biliyorduk.

Keza gösterimi sırasında çok fazla belli edilmişti. Almanya Frankfurt Fuarı’na geldiğinde ve kokpitine baktığımızda aracın kapladığı alana göre dijital ekran kümesi oldukça büyük duruyordu. O yazımızda bunun konsept olduğu için o şekilde yapıldığını düşünsek de yanıldığımızı şimdi anladık. Honda Urban EV’nin çok amaçlı devasa ekranıyla geleceği onaylandı. İşte detaylar…

Karşımıza son zamanların en teknolojik dijital ekranı geldi diyebiliriz.

Honda Urban EV Dijital EkranKokpit genel anlamda minimalist bir duruş sergiliyor. Mini bir sınıf araç hiç bu kadar lüks yüklemeye maruz bırakılmamıştı. Özelliklerine geçmeden önce aklımıza Bayton’un CES Fuarı’na getirdiği M-Byte geliyor. Çinli şirket aracına dünyada ilk olan direksiyona entegre dokunmatik ekranını koymuştu. Öte yandan dokunmatik ekran kümesi de modelin komple ön kısımını kapyalayacak kadar büyüktü.

Honda, Bayton’un direksiyonu dışında aynı mantıkta ilerlemiş.

Honda Urban EV Kokpiti DireksiyonUltra ölçülerdeki dokunmatik ekranın özelliklerine bakarsak; net olarak duruş, dış dünya ile otomobil arasında bağlantı kuran bir yapay zekanın yönetim ofisi gibi. EV Urban’ın batarya bilgilerine bu ekrandan bakabiliyorsunuz. Bazı ayarlamaları yapabilmek şartıyla.

Honda Urban’da olan elektronik ögelerin kontrolünü sağlayabiliyorsunuz.

Honda Urban EV Kokpiti Klima KontrolMesela geleneksel dikiz aynaların yerine gelen kamera fonksiyonunu buradan ayarlayabiliyorsunuz. Fonksiyonlar ses kontrolüyle yapılıyor ve tanıtımları bu ekran üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Isıtmalı direksiyon gibi özellikler de aktif edilebilecek. Şeritte tutma ve kör nokta gibi güvenlik ekipmanlarının uyarılarını direkt olarak alabileceksiniz.

Japon markanın yeni elektrikli prototipinin resimde gördüğünüz gibi ekranın altında fiziksel tuşlar da bulunmakta. Park, ana ekran tuşu ve müzik sistemi yönetimini buradan yapıyorsunuz. Mobil telefonlarınız bağlatılarını da zaten Apple CarPlay – Android Auto olduğu sürece de direkt olarak bağlayıp yönetebileceksiniz.

Çok karanlıkta kalsa da Urban içerisindeki hava kontrolü, yine aşağı kısımda tuşlarla gerçekleştirilecek. Son bir yorum yapacak olursak; Honda, küçük sınıfta olsa modeli için en iyisi ve teknolojik ekran yapısını koymuş.

Geleceğe yatırımda küçük EV aracıyla yüzünü güldüreceğine inanıyoruz. Peki, Uzak Doğu ülkesinin en sağlam markalarından olan Honda’nın bu çalışması hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum