Paylaşım

Honda Civic – Hyundai i30 – Seat Leon Drag Yarışı

 

Otomobil markalarının özellikle C Segmentleri önemlidir. Satışların ve marka yüzü olma durumlarında ön planda olan sınıflardır. Carwow, Hyundai’nin hızlı versiyonu i30 N veya Honda Civic’in agresifi Type-R‘ını yarıştırmaktansa baz modellerini ele almış. Bana göre de oldukça mantıklı bir yarış olduğunu söyleyebilirim. Normal yaşantımızda sıklıkla gördüğümüz bu otomobillerin, sahipleri arasında sürekli bir “senin ki geçemez benim ki geçer” gibi denemedikleri bir yarış muhabbetti olur.

Drag yarışına Honda 1.0L ile Hyundai ve Seat 1.4T ünite ile ele alınmış. Startla beraber ilk saniyede Leon atağını görüyoruz. Ardından gözlerimiz Civic’i ararken i30 fark atmaya başlıyor.

i30’unda kadrajında gözüken bir Leon var. Sürücü ne kadarda koltuğunda çırpınsa da i30’unu TSI’lı dostuna geçirtiyor. Civic’in bildiğimiz gibi 1209 kg ağırlında ve demek oluyor ki 1.0 VTEC yetersiz kalıyor. Bu araba yine böyle bir yarış yapıldığında rakiplerine el sallayabilmesi için en az 1.2L 150 hp‘lik versiyonu gerekiyor. Leon’u birinciliği için de ayrıca tebrik ediyoruz.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur