Yatırım yapmaya başla!

Honda 2025 Yılına Kadar Otomobil Dünyasını Etkileyecek Kararlar Aldı!

Honda, 6 yıllık planlarında araçlarında ne gibi yenilikler yapacağından bahsetti. İşte detaylar...
Honda 2025 Yılına Kadar Otomobil Dünyasını Etkileyecek Kararlar Aldı!

2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nın hararetli geçtiği günlerde Honda, geleceğin yeniliklerinden bahsetti. İsviçre fuarı bu sene hiç beklemediğimiz kadar heyecan dozu yüksek bir toplantı oldu. Neredeyse premium ve hipercar şirketlerinin çoğu araçlarını sunmak için geldiler. Kısaca bakacak olursak; Seat’ın tamamı elektrik alt yapısında oluştuduğu El-Born’u, Koenigsegg’in kendi içinde biraz daha hızlandırdığı Jesko‘su, Peugeot’nun 508 genetiği ile oynayarak Sport Engineered’i karşımıza çıkarması…

Honda tarafına döndüğümüzde, dev firmaların 2020’li planları gibi Japon marka da tamamen elektrik enerjili araçlara dönmek istiyor. Hedef 2025 ve Avrupa üzerine yapılan planlar ciddi olduğu kadar büyükte. Honda’nın yaklaşık 6 yıl içerisinde neler yapmak istediğine bakalım!

Tom Gardner Honda’nın sınırsız bir teknoloji altında ilerlediğini söylüyor.

Honda’nın Motor Europe’nin kıdemli başkan yardımcısı Tom Garder, “Teknoloji sınırsız bir şekilde ilerliyor ve insanlar otomobiller hakkında görüşlerini değiştirmeye başlıyor.” dedi. Markanın EV araçlara kitlendiğini gösteren en yakın örneklerden birisi Urban modeliydi. Kompakt yapısıyla birlikte insanlara şehir yaşantılarında dört kapılı araç zevklerini sunmaya geliyordu. Son aşamalarına gelen mini Honda, şirketin model gamına ışık tutacak.

O yüzden yeni alanlarda hedeflere ulaşmak için enerji yönetimi ve hizmet yelpazesinin genişletileceği söylendi. Hedeflerde, Japon marka EV araç konusunda kıtalar ve ülkelerde ciddi söz sahibi olmak. Yani müşterilerine ek değerler sunmak.

Global prömiyerini Cenevre’de yapan Honda, üretim rehberine ilk e-Prototip aracını alacak.

Elektrikli araç konusu gündemdeyse, mutlaka aracın yeni enerji kaynağına bağlı kapasiteleri üzerinde yoğunlaşılır. Honda’nın da bu konuda sunacakları; hızlı şarj üniteleri başta olmak üzere ilk Urban aracının tek şarjla 200 km‘den fazla gidebilmesi. Öte yandan işlenen pil dolum süresinde 30 dakikada %80’lik bir dolum oranı yakalanacağı bildirildi.

Dünyada melez motorların öncüsünün Japonlar olduğunu söylersek, Honda’da bu yönde çok hızlı ilerliyor. Girişim, bildiğiniz gibi CR-V SUV’la yapılarak, Toyota RAV-4 Hybrid gibi rakipsel çekişmelerde ilgiyi kendi üzerine çekmek istiyordu. Detaylar şimdilik bu kadar. Honda’nın geleceğe ışık tutacak projelerinden bahsedildikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.



Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle



SAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum