Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Hindistan’da Eyalet Hükümeti Web2 ve Web3 Entegrasyon Programı Başlatıyor

Telangana hükümeti, CoinSwitch Kuber ve Lumos Labs ile ortaklaşa blockchain hızlandırıcı programını başlatıyor.
Hindistan’da Eyalet Hükümeti Web2 ve Web3 Entegrasyon Programı Başlatıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Telangana hükümeti, Web2 ve Web3 girişimlerini ve gerçek dünyadaki zorlukları çözmeyi amaçlayan blok zinciri geliştiricilerini teşvik etmek için Hindistan Blok Zinciri Hızlandırıcı programının başlatıyor. Program, kripto borsası CoinSwitch Kuber ve bir teknoloji inovasyon yönetimi firması olan Lumos Labs ile ortaklaşa başlatılacak.

Devletin Blockchain üzerinde denediği başka kullanım örnekleri de bulunuyor. T-Chits, Tedarik Zinciri, E-oylama ve daha fazlası benzer projeler olarak biliniyor.

Duyuruya göre, eyalet hükümetinin dört aylık blok zinciri hızlandırıcı girişimi, erken aşamadaki Web2 ve Web3 girişimlerine ve blok zinciri geliştiricilerine açık olacak. Telangana hükümeti, blok zinciri büyümesini sağlamak ve teşvik etmek için gerekli düzenleyici çerçeveyi sağlamaya yardımcı olacağını belirtiyor.

Hükümet ayrıca önümüzdeki 3-4 çeyrekte 100 bin civarında bir Hint Blockchain yetenek havuzunu geliştirmeye ve desteklemeye odaklanacak. CoinSwitch Kuber’in kurucusu ve CEO’su Ashish Singhal, geleceğin en iyi küresel girişimlerinin, Hindistan’ın net teknoloji ihracatçısı olma potansiyeline odaklanarak Web3 blok zinciri altyapısında çalışacağını söyledi.

Hindistan son günlerde kripto para piyasasına yönelik olası düzenlemeleri ile gündeme geliyor. Ülkede kripto paraların tamamen yasaklanabileceği belirtiliyor. Yakın tarihli başka bir rapor ise, hükümetin kripto para birimlerine genel bir yasak getirmeyeceğini öne sürmüştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%