Paylaşım

Bugatti Chiron’un Tahtına Göz Diken “Hennessey Venom F5″in İlk Teaser’ı Yayınlandı!

 

Performansın en uç noktalarında olan Bugatti ve Hennessey büyük kapışmalarına hızla devam ediyorlar. Bugatti’nin kırdığı 0-100-0 rekorunun hemen ardından Koenigsegg bunu egale ederek tarihe adını yazdırmıştı. Ancak şimdi bahsettiğimiz Chiron ve Agera R‘a daha korkutucu bir rakip geliyor.

Hennessey’in ilk “Venom F5 çıkıcak” dediği andan itibaren gözünü neye diktiğini anlamıştık. Yol süpürücüsü lakabındaki İngiliz marka 435 km/h süratlerinin üzerine çıkması bekleniyor. İddia edilen rakam akla zarar bir mühendislik çalışması gerektiriyor.

Veyron’un 1001 hp gücünü Chiron’da 1500 yapabilmek için 10 yıllık yoğun bir çalışma yapıldı. Ve bu güçler elde edilse bile bu seferde aracı yerde tutabilme zorluğu ortaya çıkıyor. Sanırım en zoruda aracın yüksek hızlarda rüzgara karşı koyabilmesi.

Venom F5’in daha da hızlı hale gelmesi ve ezeli rakibini geçebilmesi için yaklaşık yarım tonluk bir ağırlık tasarrufuna gidilmiş. Bastırma kuvvet elemanları iyi bir hesapla Venom F5’e nakledilmiş. Bundan sonrası bizlere, Hennessey‘in yeni yer uçağı arabasının hünerlerini izlemek kalıyor.

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur