Yatırım yapmaya başla!

Bugatti’nin Hız Rekorunu Kutlayan Hennessey 500 Km/h’ye Hazır Olun Mesajı Verdi!

Hennessey, Bugatti'nin 490 km hız rekoru için tebrikte bulundu. Ancak ABD'li araç geliştiricisi zaferin geçici olduğunu söyledi.
Bugatti’nin Hız Rekorunu Kutlayan Hennessey 500 Km/h’ye Hazır Olun Mesajı Verdi!

Bugatti birkaç gün önce özel yapım bir Chiron’u piste çıkarttı ve uzun süreli hız rekoru çalışmalarının sonucunu aldı. Fransız marka aşırı büyük 8.0L W16’lık motorundan aldığı 1.500 beygirle otomatik olarak çok hızlıydı. Lüks çerçeve altında sahibine görülmemiş sürat deneyimi yaşatan Chiron’da ibreler sınırlıydı. Aslında tam olarak nereye kadar sürdürülebileceği bilinmiyordu. Hız rekoru konusunda ağır bir hava takınan Bugatti’ye karşı Hennessey, Venom F5 ile en hızlı olduğunu iddia ediyordu.

Venom serisinde bir lastiği yüksek hızda yakacak gücün olması, aynı zamanda Michelin gibi lastik firmalarını da harekete geçirmiş ve 500 km’de giden bir araç için teknoloji geliştirmek zorunda kalmışlar. Şu anda Chiron’u geçebilecek en yakın rakip olarak görülen Venom F5’e tahmini zor bir hiper otomobil denildi. İşte detaylar;

Bugatti, aracının maksimum hızını söylemediği zamanlarda Koenigsegg de yarışa ortaktı.

Instagram’da Fransız otomobil üreticisini kutlayan Hennessey Performance, aşılan 300 mil barajını, 310 mil sürate taşıyacağının haberini verdi. Aslında bunu çok öncesinden söylemişti. Amerikalı şirket, 7.6L hacimli süper sonik motorunun V8 silindir düzeninde olduğunu ve işin sonunda 2.000 beygirle geleceğini aktardı.

Belki de bir otomobilde olacak tüm ince ayarlar, hesaplamalar, olasılıklar bu gibi mega araçlar için yapılıyor. Asfaltta 400 ve yakınında gitme potansiyeline sahip birkaç firma varken, artık niyetler ve çalışmalar 500 km/h üzerine döndürüldü.

Bugatti, rekorunu üretim modeliyle kazanmadı. En iyi şasi üreticisi Dallara devreye girerek aracın alt yapısını yeniden ayarladı. Chiron 25 cm kadar uzatıldı ve üzerindeki kanat gibi rüzgarla temasta hızı etkileyecek unsurlar kaldırıldı.

Chiron, rekor denemesinin sonunda 304.773 mph (490.48 km/h) geldi ve bunun rekorlar kitabında yer alması için çift taraflı aynı hıza ulaşması gerekli. Demek oluyor ki Hennessey Venom F5’ni en az 491 km/h’ye çıkarması gerekli. Amerikalı araç geliştiricisinin istediği ise 500 km/h. Eğer bu anormal hıza ulaşabilirse, sanırız onu bir tek Koenigsegg zorlayacak. Nedeni ise Bugatti artık hız rekorlarıyla uğraşmayacağım dedi…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum