Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore’de Kripto Yatırım Şirketi Hashed’e Vergi Soruşturması Açıldı

Şirket geçtiğimiz hafta 200 milyon dolarlık fon açıklamıştı.
Güney Kore’de Kripto Yatırım Şirketi Hashed’e Vergi Soruşturması Açıldı
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore merkezli kripto yatırım şirketi Hashed, Seul’deki vergi otoriteleri tarafından araştırılıyor. Hashed’in davasına bakan Seul Bölgesel Vergi Dairesi, denetimin nedenlerine dair bir açıklamada bulunmadı.

Kurum tarafından soruşturulan hiçbir şirketin geçtiğimiz yıl kovuşturma için rapor edilmedi ve Hashed için de böyle bir ihtimalin düşük olduğu belirtiliyor. Kripto yatırım şirketi geçtiğimiz günlerde Web 3.0 projeleri için 200 milyon dolarlık fon oluşturduğunu duyurmuştu.

Firmanın yatırım portföyünde, Axie Infinity ve The Sandbox gibi oyunların yanı sıra LUNA tokenin arkasındaki blok zincir olan Terra yer alıyor. Hashed, vergi soruşturmasıyla ilgili, kurumla işbirliği yaptıklarını ve istenen tüm bilgileri teslim ettiklerini söyledi.

Güney Kore’de kripto para kazançları üzerinden vergi alınması uzun zamandır tartışılan bir konu olmakta. Ülkedeki düzenleyiciler geçen hafta kripto üzerindeki vergi düzenlemesini bir yıl erteleme kararı almıştı.

Düzenleme 2022’den itibaren 2.122 dolar üzerinde kazanç elde eden yatırımcılardan %20 oranında vergi alınmasını mümkün kılıyordu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%