Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Güney Kore Düzenleyicisi Kripto Para Manipülasyonu Yapanlara Ceza İstiyor

Yasanın önümüzdeki yıl Meclis’ten geçmesi bekleniyor.
Güney Kore Düzenleyicisi Kripto Para Manipülasyonu Yapanlara Ceza İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), sunulan bir rapora göre, Ulusal Meclis’in kripto piyasalarında fiyat manipülasyonu ve içeriden öğrenenlerin ticareti gibi haksız davranışlara cezai sorumluluk getirmesini istiyor.

Rapor, Parlamentodan geçecek olan kripto yasasını hazırlamak için kullanılacak. Meclisin yasayı 2022 yılı içerisinde görüşmesi bekleniyor.

FSC, haksız bir şekilde elde edilen kazanımlara karşı en az bir yıl hapis ve yasadışı kazancın üç ila beş katı para cezası ile cezalandırılma talep ediyor.

Düzenleyici kurum ayrıca, NFT’lerin muaf tutulacağını belirten daha önceki ifadelere geri dönerek, bazı karşılıksız token türleri için vergi çağrısında bulundu. Ülkede 2.100 doların üzerinde kazanç elde eden kişilerden %20 vergi alınması planlanıyor.

FSC, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının kendilerini düzenleyebilmeleri ve herhangi bir anlaşmazlığı yönetebilmeleri için bir birlik oluşturmasını talep ediyor. Son dönemde ülkede kripto para borsalarına yönelik yeni düzenlemeler getirilmişti.

Ülkedeki borsaların faaliyet göstermesi için FSC’den resmi lisans alma zorunluluğu gerekiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%