Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Güney Kore Bankaları Kripto Para İşlem Gelirlerini Artırıyor

Shinban Bank, K bank ve NH Nonghyup Bank, dört kripto borsası ile ortaklıklardan 14 miyon dolar toplam gelir sağladı.
Güney Kore Bankaları Kripto Para İşlem Gelirlerini Artırıyor

Kripto borsası ortaklığı olan üç Güney Koreli banka, 2021’in ikinci çeyreğinde işlem ücretlerinden 14.71 milyon dolar kazanç elde etti. Shinban Bank, K bank ve NH Nonghyup Bank yılın ikinci çeyreğinde kripto işlem ücretlerinden elde ettiği geliri ikiye katladı.

Ülkedeki dört büyük kripto borsası Upbit, Bithumb, Coinone ve Korbit kullanıcıların gerçek ad hesaplarına kaynak sağlamak için bankalarla ortaklık kurmuştu. İkinci çeyrek performansı, devam eden piyasa dalgalanmalarına rağmen işlemleri ikiye katlayarak, ilk çeyreğin yaklaşık 6.8 milyon dolar üzerinde gerçekleşti.

Bankalar Gelirlerini Katladı

Bankalar Gelirlerini Katladı

Veriler, K bankasının Upbit ile ortaklığının, toplam gelirin %71’inin üzerinde, 10.4 milyon dolar ile en büyük paya yol açtığını gösteriyor. İlk çeyrekte banka, kripto borsa ortaklığı yoluyla 4 milyar dolar gelir elde etti.

Kripto ticareti için gerçek ad hesaplarına atfedilen toplam mevduat miktarını karşılaştıran Güney Kore, yatırımını 2020’nin sonunda 1,47 milyar dolardan 6.14 milyar dolara çıkararak %316 artış gördü.

Düzenleyiciler geçtiğimiz dönemde kripto borsalarına Eylül ayına kadar yerel yetkililere gönüllü olarak kaydolmaları için bir uyarı yayınlamıştı. Uyarı ülkede faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarını kapsıyor. Düzenlemeye uyum sağlamayan borsaların büyük para ve yöneticilerinin hapis cezaları ile karşı karşıya kalacağı belirtiliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum