Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google’da NFT Üzerine Aramalar Kriptonun Üzerine Çıktı

NFT’lere olan ilgi artmaya devam ediyor. Google arama verileri bu durumu kanıtlar nitelikte…
Google’da NFT Üzerine Aramalar Kriptonun Üzerine Çıktı
Son Güncelleme: 
Yorum

Google Trends’s verileri, NFT terimi için yapılan küresel aramaların “kriptoyu geride bıraktığını gösteriyor. NFT’ler için arama trafiğindeki keskin artış, pazar yeri OpenSea’de 10 milyar doları aşan işlemlerle dijital koleksiyonların ana akım bilince girdiğini gösteriyor.

Uzmanlar yaklaşan Noel nedeniyle insanların birbirlerine NFT hediyeler aldıklarını belirtiyor. Bu da Google verilerinde kendisini göstermiş durumda.

Karşılıksız token talebindeki büyük artış, toplumun her alanında kendini gösteriyor. Adidas ve Nike gibi tüketici markaların, metaverse NFT’leri alanına girmek için hazırlıklar yaptığı biliniyor.

NFT ve kripto arama oranları
Kaynak: Google Trends

Snoop Dog, Grimes , Steve Aoki , Mila Kunis gibi ünlüler ve Melania Trump, kendi NFT koleksiyonlarını halka tanıtıyor . Diğer yandan Axie Infinity gibi NFT oyunları, insanların NFT’ler hakkında bilgi edinmelerini ve video oyunları oynarken küçük bir miktar para kazanmalarını mümkün kılıyor .

NFT açık artırmalarından elde edilen gelirler, Uganda’daki çocuklar için bir okul inşa etmek gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlara veya hayır kurumlarına aktarılıyor.

NFT’ler dünya çapındaki sanatçıların yeteneklerini fiziksel sergilere ihtiyaç duymadan yayınlamalarını sağlıyor. Buna örnek olarak, göçebe at binicilerinin hikayelerini ve bozkırların tarihini blok zincirine getiren Moğol NFT gösterilebilir.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu