Yatırım yapmaya başla!

Google – Kitty Hawk’ın İlk Ürünü “Uçan Taksi Cora” Ortaya Çıktı!

Google'nın desteklediği ve maddi yatırım sağladı Kitty Hawk'un ilk uçan taksisi gösterildi. Menzil ve yapı olarak şu an için en iyisi!
Google – Kitty Hawk’ın İlk Ürünü “Uçan Taksi Cora” Ortaya Çıktı!

Artık asfalttan çok gökyüzü ilgisi üreticiler ve geliştiriciler arasında daha popüler. Teknolojinin yüksek seviyesini yaşadığımız bu zamanlarda elektrikli ve otonom araçları izlerken olay bulutlara taşınmaya başlandı. Zengin güçlü ülkeler milyar dolarlık yatırımlarını uçan otomobiller için harcıyor. İlk gökyüzü taksi olayı 2022’de çıkacağı söylenen Dubai insanız uçan büyük drone tarzıyla duyurulmuştu. Ve inanması zor olsa da bunların hepsi gerçek. Ve havacılık olayına yatkın firmalar da sırasıyla projelerini hayata geçiriyorlar.

Geçen sene Airbus’un CityAirbus duyurusundan sonra, Google ile Kitty Hawk’ın karşılıklı anlaşması Cora’yı meydana çıkardı. Uçan taksi olarak nitelendirilen diğer seçeneklere nazaran Cora’nın otonomlu gidiş sağlayabilmesiyle adımların büyüğü zaten atılmış.

Dünyamızın yeni uçan taksisi Cora, tamamı elektrikli motorlarla hareket edecek.

İlk uçuş prototipi hazırlanan aracın 13 adet pervanesi bulunuyor. Yani yukarı dikey şekilde helikopter gibi kalkış yapabilecek. Cora göründüğü kadar büyük bir ulaşım aracı değil. Gayet kompakt ve hafif yapıda. Kısa mesafe uçuşları için geliştirilmiş model olmasından dolayı dolu bir pille 100 km‘ye yakın gidebilecek.

En can alıcı nokta ise 3 yıl içerisinde gerçek uçuşlara geçmesinin dışında mobil bir uygulama ile ülkemizde bu aralar sorun olan Uber tarzı hizmet verebilecek olması. Yani aynı sarı taksileri nasıl çağırıyorsak tek farkı sonradan hava yoluyla gidicek olmanız.

Google’nin yatırım yaptığı çalışmalar yaklaşık 3 yıldır devam ediyormuş.

Bu kadar hızlı geliştirilmesinin Kitty Hawk‘ın olaya yatkınlığı ve para sağlayıcısının sağlam oluşu! Olayın daha derinlerine indiğinizde Google’nin kurucularından olan Sergey Brin‘de Nasa’da kendi hava aracı için konsept geliştirdiği söylendi. Ve bunun Pal-V’nin ilk uçan otomobili gibi olmasından bahsediliyor.

Kesin olarak önümüzdeki 5 yıl içerisinde inanılmaz derecede uçan taksiler çoğalacağına artık kesin gözüyle bakıyoruz. Mantık olarak temiz bir hava sağası olacak ve fosil yakıt olmadan elektriğin gücüyle hareket edilecek. Bir de Kitty Hawk’ın gösterilen uçan taksisinin bu kadarla bırakılmayacağı inancındayız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum