Yatırım yapmaya başla!

Uzaktan VR Gözlükle Kullanılan Lincoln MKZ’nin Teknoloji Testi!Goodwood Festivali bu sene yeni modellerin ve testlerin haricinde aşırı teknolojik yöndeki araçları da gösterdi. Portaland merkezli bir firma, bazen hayali kurulan bir şeyi gösterdi. VR gözlükle araç kullanmak! Son dönemlerde mobil telefonlarda çeşitli efektif görüntüleri izlemek için daha çok gördüğümüz VR’ın artık bir otomobil kullanımına da olanak sağladığına şahit oluyoruz.

Teknolojik kurulum bir Lincoln MKZ‘ye entegre edilmiş. Sıradan Lincoln’nün çok ötesinde olan bu mavi dalga, uzaktan bir sürüş yönetimine olanak sağlıyor. Alt yapıda Samsung ve Vodafone’un 5G teknolojisi var. Denemeyi yapan kişi de direksiyonun ustalarından olan Vaughn Gittin Jr.

Hazırlanan gösteride, Samsung S10 marka mobil telefonun 5G özelliğinden yararlanılıyor. Sinyalizasyonla hareket ettirilen MKZ’nin gidiş hareketlerini gördüğümüz gibi ekrandan izleyebiliyorsunuz. Sonrasında araç dışına çıkan Gittin Jr., farklı bir ortamda VR gözlüğünü takarak pist içerisinde aracı yönlendirebiliyor.

Daha da güzeli bu yönlendirme, bir oyun konsoluyla yapalıyor. VR ve 5G’yi kullanılarak yapılan bir uygulama olduğu için araçla aranızdaki mesafe o kadar önemli değil. Şaşıracaksınız ancak VR ile kontrol araç konumundan 8.000 km ötede yapıldı.

Diyeceksiniz ki o kadar mı sapmasız ve kusursuz şekilde vaktinde kullanıldı. Hayır; yapılan hesaplamalar sonucunda aradaki mesafeyi göz önüne alarak 100 milisaniyelik bir gecikme olduğu aktarıldı. Hayret verici teknolojinin ne zaman hayatımıza gireceği konuşulmadı. Haliyle bunun için biraz erken.

Erken dememizde ki sebep ise kaybedilen 100 milisaniyelik kayıp. Kesinlikle günümüzün mühendisliği bu süreyi aşağı çekebilecek kapasitede. Ancak otonom sürüşe adapte olan otomobilleri gördüğümüzde, Lincoln MKZ gibi araçların çıkmasının çok sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum