Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

GM’nin UAW İşçi Grevinde İşler Daha da Kızıştı!

UAW ile GM arasında patlak veren anlaşmazlıkların sonraki görüşmeleri de sonuçsuz kaldı!
GM’nin UAW İşçi Grevinde İşler Daha da Kızıştı!

Ticari gelişmeler açısından General Motors Çin darbelerine karşı savunmasını yaparak yeni rekorlara koşmuştu. Sonrasında gelen araç geri çağırmaları grupta sallantıya neden olurken, son olarak binlerce kişi greve girmişti. Büyük bir anlaşmazlıkların yaşandığı durumda, işlerin kısa sürede halledileceği ve karşılıklı olarak çözümler getirileceği söylenmişti.

İşlerin beklentilerinin altında çıkan sağlık hizmetleri ödemeleri yüzünden çıkan anlaşmazlığın bir sonraki etabına geçilmiş ancak yine ortada bir karara varılamamış. GM sözcüsü David Barnas, geçtiğimiz ay için bu sorunun çözüleceğini bizlere aktarmıştı. İşte detaylar;

Reuters‘in yer verdiği haberde, GM’nin sorumlu departmanından bir mektubun içeriğini yayınladı.

Sorumlu UAW başkan yardımcısı Terry Dittes, UAW’nin Cumartesi günü GM’ye ücretler, ikramiye imzalama, iş güvenliği, kar paylaşımı ve diğer konuları kapsayan bir teklifte bulunduğunu söylendi. Amerikalı otomotiv grubunun buna verdiği cevap ise, UAW’nin daha önde reddedilen teklifle neredeyse aynı olduğunu söyledi. O yüzden yeni tekliflerin değerlendirmeye alınmadığı aktarıldı.

GM ile UAW’nin oturduğu anlaşma masasında sonuç alınamadı. Bir bildiride GM, yeni sözleşme için günün her saati çalışma yaptığını söyledi. Marka, “Bugün çalışanlara fayda sağlayan ve hepimiz için daha güçlü bir gelecek inşa eden çok iyi tekliflerle iyi niyetle pazarlık etmeye devam ediyoruz” dedi.

Müzakerenin diğer bir konusu da GM’den istenen araç üretim planları!

Bu haberde yeni bir ana konudan bahsedildiğini gördük. O da, GM’nin gelecekteki araçlarının montaj planları. UAW, üreticinin ABD’de daha fazla üretim yapma konusunda taahhütte bulunması gerektiği yazılmış. Tam tersi olarak da GM, maliyetleri düşürmek adına başka pazarlardaki üretim stratejisini değiştirmişti. Ve diğer ülke pazarlarında duran faaliyetlerin kendi ülkesinde olacağı konusunda bir açıklama gelmemişti.

UAW’nin greve gittiği 16 Eylül öncesinde GM’ye ABD’deki tesislerine 7 milyar dolar üzerinde yatırım yapması istenmesi. Ayrıca Ohio, Detroit ve Lordstown tesislerinde daha önce üretimin bırakılacağı söylentisine karşı GM, çözüm bulunabileceğini bildirmişti. UAW ile büyük otomobil üretici arasındaki gerilim hız kesmeden devam ediyor. Bakalım yakın zamanda 50.000 işçi ile sorunlar nasıl çözüme kavuşturulacak!Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum