Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Global Holding’de Hisseler Bir Buçuk Yılın En Düşüğünden Yükseliyor

Dün bir buçuk yıldan fazla sürenin en düşüğüne inen Global Holding hisseleri, bugün %2’den fazla değer kazandı.
Global Holding’de Hisseler Bir Buçuk Yılın En Düşüğünden Yükseliyor

Global Yatırım Holding A.Ş. (GLYHO) hisseleri, yurt içi piyasalarında artan risk iştahından nasibini aldı. Çarşamba günü 1,86 TL ile 3 Nisan 2020 tarihinden bu yana en düşük fiyata geriledi. Bugün ise sınırlı toparlanma göstererek, yaklaşık 19 ayın dip seviyesinden dönüş yaptı.

Şirket hisseleri, saat 15.38 itibarıyla %2,11 değer kazancıyla hareket ediyor.
Global Holding Hisseleri %2 Arttı
Kaynak: Paratic Piyasalar

Hisseler dün 1,86’ya geriledikten sonra kapanışı 1,90’dan yaptı. Gerçekleşen düşüş hisselerin yıllık bazda %52 oranında değer kaybetmesine sebep oldu. Perşembe günü hafif yükselişle 1,91 liradan açıldı. Gün içinde 1,94’e kadar yükseldi.

Ancak haftalık bazda %6,34, aylık %16,15 oranında gerileyerek, yatırımcısını üzen hisselerden oldu. An itibarıyla hisselerin işlem gördüğü hacim miktarı 120.495.309 TL seviyesinde.

Global Holding 5 Ekim’de ortalama 2,00 TL fiyattan 500 bin adet hisse alımı yaptı. Bunun ardından şirketin sahip olduğu pay miktarı %25,33’ten %25,41’e yükseldi. 6 Ekim’de ise 1,88 TL fiyattan 4.344.446 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleşti.

Bu sabah yapılan açıklamada sermaye artırımına yönelik bir gelişmenin detayları paylaşıldı. Bedelli sermayenin 650.000.000 TL’ye çıkarılmasında işlemlerin tamamlandığı ve esas sözleşme tadilinin Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından tescil edildiği bildirildi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum