Yatırım yapmaya başla!

Genesis’in Üstün Teknolojiyle Beslediği Otomobili “Essentia Coupe EV”

Koreli lüks otomobil üreticisi Genesis, gelecekte sunacağı EV spor aracı Essentia'yı tanıttı!
Genesis’in Üstün Teknolojiyle Beslediği Otomobili “Essentia Coupe EV”

Tasarımıyla New York Fuarı’nın en gözdesi haline gelen Essentia, Genesis’in lüks elektrikli spor aracı olacak. Hyundai’nin premium alanlarda savaştırdığı markası, aynı zamanda gelecek modellerin de nasıl olacağı hakkında izler sunuyor. Yeni, ileriye yönelik konseptler üzerinde çalışan Koreli marka, coupesi için sunduğu en büyük teknolojisi, elektrikli motorları. Essentia’nın gövde yapısı da dahil olmak üzere farklı bir konsept duruş çemberi içerisinde üretim planlaması yapılmış.

Hafiflik ilkesinin esas alındığı spor arabaya, yüksek torkların açığa çıkarılacağı EV üniteler koyulacak. Genesis kabin tasarımında, bünyesindeki dijital ortamların en spesifik hallerini Essentia’la paylaşmış.

Dış yapı hakkında yapacağım ilk yorum; harika!

Spor aracın eğim çizgileri, yansıtılan bakışlar ve tasarımların nereye doğru gittiği ile ilgili görsel show yaptığı söylenebilir.

Far yapısına verilen ince çizgi grafikleri, gizemli duruyor. Super Man işaretine benzeleyen ızgarası da oldukça sıra dışı gözüküyor.

Essentia’nın kapsül tasarımı değişik renk malzemelerle bütünleştirilmiş.

Yan kısımdan 20″ gözüken bakır rengi jantları fümeye kaçan gövde rengiyle dikkat çekiyor. Ön farların devamı niteliğinde olan yan aydınlatmalar “değişik” olmak için güzel bir adım. Uzay mekiği tavan yapısı arka kısımla bütün tasarlanmış.

Genesis’in karizmatik EV’sinin arka kısmı Amerikan modellerini hatırlatıyor.

Benzettiğimiz otomobil ise üretimi sonlandırılan Viper‘ı anımsattı. Çünkü üst kısımdan gelen bağlantıların, bagajda yukarı bir kavis verilmesi, Viper ile aralarındaki benzerliği doğurdu. Yine burada da slim şerit far yapısı uygulanmış. Tampona verilen difüzör yapısı da sanki ayarlanabilir bir sisteme sahipmiş gibi duruyor.

Ekranlarla beraber kalitenin zirvesinin yansıtıldığı iç mekanına bakalım.

En başta sizlere Genesis’in sensörle işlem yaptırdığı çalışmalarından söz etmek istiyorum. Kapı kollarının iptali ile Essentia’nın parmak izi haricinde sunacağı bir de yüz tanıma özelliği var. Yani araca binişler bu iki yolla sağlanacak. Kabin içerisi alçak oturma pozisyonu ve yolcu kısmına kadar devam eden ekranlar göz alıyor.

Kırmızı deri hafif koltuklar, aralara verilen mavi malzeme ve ambiyans ışıklandırılmasıyla fazla zengin duruyor. Camdan oluşturulan kokpit tavan kısmı üretim halinde böyle mi olur bilemiyoruz!

Koreli markanın EV spor aracı hız konusunda da gücünü ortaya koyacak.

Şirketin verdiği ufak performans detaylarında 100 kilometre hızı 3 saniyede çıkabileceğinden bahsediyor. Orantılı olarak maksimum hızlarda da 270 sınırlarına kadar gelebileceğini düşünüyorum.

Genesis’in gerçekçi Essentia projesinin üretim start tarihi henüz belli değil. Şunu diyebilirim ki 2019’da çıkacak Porsche E Mission ve Maserati’nin Alfieri’sini kuvvetli bir rakip olarak düşündüğümüzde çıkışının yakın olduğunu söylemek mümkün.

İşçilik kalitesinin Genesis modellerinde bir level yukarıda tutulması, EV spor araçlar arasında bu işi en iyi yapacak olan Aston Martin‘inle de sıkı rekabete girebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum