Yatırım yapmaya başla!

General Motors 3.5 Milyonluk Devasa Araç Geri Çağırmasını Başlattı!

General Motors'un seri üretiminde yaptığı bir fren ve yazılım hatasından kaynaklı milyonlarca aracını geri çağırmak zorunda kaldı.
General Motors 3.5 Milyonluk Devasa Araç Geri Çağırmasını Başlattı!

Şirketler kaliteyi mi düşürdü yoksa artan aşırı talebe cevap verebilmek için bazı şeyleri eksik mi yapıyorlar? İkisi de olabilir diyerek GM’nin 3.5 milyon adetlik geniş kapsamlı araç geri çağırma konusuna bakalım. NHTSA (Karayolu Güvenlik İdaresi) yeni bir güvenlik kampanyasının haberini verdi. Sorunun temel kaynağında frenler var. GM’nin hataları geçtiğimiz sene de baş göstermişti ve 1 milyon aracını servislere davet etmişti.

Nissan’ın X-Trail’inde de acil frenleme sisteminde hata çıkmış ve bunun nedeni henüz bulunamamıştı. GM’nin 3.456.111 adet aracına servis daveti çıkardı. Ayrıca NHTSA’nın raporlarında, arızalı olan araçların frenlerinde bazı belirtiler olacağı söylendi. İşte detaylar;

Hatalı frenlere sahip araçlar SUV ve pick-up sınıflarından.

NHTSA raporunu “Bazı durumlarda, bu araçların motora monte mekanik vakum pompası çıkışının zamanla azalarak, vakum / güç freni yardımının miktarını azaltabileceği durumlar olabilir” şeklinde yayınladı. Fren hatasının olduğunu birkaç noktada anlamanın mümkün olduğu söylendi.

Sürücüler fren pedalına bastığında bir titreşim veya bastırmak için gerekli basınç miktarında bir değişim olduğunu fark edecekleri söylendi. Ayrıca yolcuların da duyabileceği, motor bölümünden tıkırtı seslerinin geleceği aktarıldı.

Sonrasında gösterge paneline “Servis Freni Yardımı” uyarısı ve sonrasında bir arıza tespit kodu çıkacak. Durumdan etkilenen araçlardan 2015-2017 Cadillac Escalade, 2014-2018 Chevrolet Silverado, GMS Sierra, 2015-2018 Chevrolet Suburban, Tahoe ve GMC Yukon.

Yetkili bir GM satıcısıyla bir randevu planlamasının ardından, teknisyenler her bir aracı tamamen inceleyecek ve Elektronik Fren Kontrol Modülünü, vakum yardımcısı tükendiğinde sistemin hidrolik fren takviyesi yardımcısını nasıl kullandığını iyileştiren yeni bir kalibrasyon ile yeniden programlayacaklardır.

Şirket tarafından durumun kaynağının bilindiği ve sağlıklı şekilde düzeltilebileceği bildirildi. Çağırmalar sistemli olarak yapılarak, servislerde müşterileri mağdur etmeden bir düzen içerisinde olacağı ayrıca söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum