Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Geely %7 Düşüşle Hang Seng’in En Kötü Performansını Kaydetti

Hong Kong göstergesi günün ikinci yarısında kayıplarını artırırken endeksin en kötü performansını Geely Automobile kaydetti.
Geely %7 Düşüşle Hang Seng’in En Kötü Performansını Kaydetti
Son Güncelleme: 
Yorum

Hong Kong genel merkezli Geely Automobile Holdings Ltd. bugünkü işlemlerde yüzde 7 civarı düşüşle kayıplarla öne çıktı. Karışık seyreden Asya piyasalarında Hong Kong gösterge endeksi Hang Seng, ilk işlemlerdeki kazançlarının ardından ekside seyretmeye başladı.

Güne 28,941 puandan başlayan Hang Seng, gün içinde 28,376 puana kadar geriledi. Halen devam eden işlemlerde TSİ 11:15’te yüzde 1,27 ekside seyrediyor.

Endeksin en kötü performansını ise Geely Automobile Holdings Ltd. oldu.

Önceki kapanışı 24.15 Hong Kong doları düzeyinde yapan Geely hisseleri, güne yatay başladıktan sonra yönünü aşağıya çevirdi.
Geely Hisse 23 Mart
Kaynak: MarketWatch

Seansın ikinci yarısında düşüşü hızlandırarak 22,3’lera kadar geriledi. Bir yılın en yükseğini 36,45 Hong Kong doları ile 26 Ocak’ta gören hisseler TSİ 11:15 sularında yüzde 6,83 ekside 22,50 seviyelerinde hareket ediyor.

Düşüş Geely’nin bugün yayımladığı yıllık sonuçlarının ardından gerçekleşti. Geçen yıl kârının sert düştüğünü belirten Geely, 31 Aralık 2020’de sona eren yılda toplam gelirin yüzde 5 düşüşle 92,1 milyar Çin yuanı olduğunu aktardı.

Üçte bir oranında azalan toplam kâr ise 2019’daki 8,3 milyar Çin yuanından 5,6 milyar Çin yuanına indi. Kontrol gücü olmayan payların muhasebeleştirilmesinden sonra hisse senedi sahiplerine atfedilebilen net kâr da %32 düştü.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu