Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Yeni Bir Araştırmada ABD’nin En Agresif Sürücülerine Sahip Şehirleri Belirlendi!

Gas Buddy adlı mobil uygulama ile Amerika'daki kötü sürücülerin en çok hangi şehir oldukları ve sergiledikleri davranışlar tespit edilmiş.
Yeni Bir Araştırmada ABD’nin En Agresif Sürücülerine Sahip Şehirleri Belirlendi!
Yorum

Gas Buddy‘nin yaptığı bir araştırmada Amerika’da agresif sürücülerin en çok hangi şehirlerde toplandığı tespit edilmiş. Genel bir kıta veya ülke araştırması yapılsa şehir bazlı sürücü tepki ve kullanım şekillerinin farklılık gösterdiği görülebilir. İlk defa duyduğumuz araştırma, ABD için olanı.

Kıtanın 30 şehrinde geçerli olan agresif sürücü avının ilk 10’u listelenmiş. Kötü sürüş alışkanlığı birkaç madde de toplanmış. Araştırma şirketi ani frenleme, ivmeli kalkış, tehlikeli hareketler, yakıt verimliliği ve servislerdeki araçların durumlarına kadar incelenmiş. Sizleri daha fazla bekletmeden trafikteki en kötü sürücüler hangi şehirdeymiş bakalım!

Şirket çoğu veriyi kendi uygulaması olan Gas Buddy’den elde etti.

Gas Boddy Agresif Sürücü Amerika ListesiServise kayıtlı ve uygulamanın yüklü olduğu mobil telefonlardan gelen verilerle bilgilere ulaşılmış. GPS özelliği sayesinde sürücülerin kalkışlarda ne kadar hızlı kalktıkları gibi hız bilgilerine de ulaşılmış. Açılan servis kayıtlarını kontrol eden Gas Buddy, anladığımız kadarıyla araç sahiplerinin lastik değişimlerini de dikkate almış.

Buna göre listenin birinci sırasına Los Angeles şehri yazılmış. Agresif sürücülerin toplandığı ikinci şehir Philadelphia olurken üçüncü sırada Sacramento’ya yer verilmiş. Uygulama servisinin bir kullanım amacı da, sürücülerin yakıt verimliliği ve kötü sürüş alışkanlıklarını görebilmesi.

Listenin 4. sırasını Atlanta kendine ayırmış.

Gas Boddy Agresif Sürücü Amerika Listesi GünlerKötü sürüş şehir sıralamasına devam etmeden önce yapılan bir tespitten bahsetmek istiyoruz. Gas Buddy GPS verilerine göre anormal sürüşlerinin yoğun olarak Cuma günü gerçekleştiği söylendi. İnsanlar son mesai gününde hızlıca eve dönüp tatillerine bir önce çıkmak istiyor olabilirler.

Devam edersek; 5. sıraya San Francisco, 6. sıraya San Diego ve 7. sıraya ise Orlanda yazılmış. Bu kısımla ilgili söyleyeceklerimiz; Philadelphia Los Angeles ve San Francisco bir de en çok sert fren yapan sürücüleri barındırıyor. 8. sıradaki Detroit, San Diego ve Orlando’da ise aşırı hızın sürücüler arasında yaygın olduğu yazılmış. 9. sırada yer alan Auistin’i ise Las Vegas takip ediyor.

İlginizi Çekebilir :

IHHS Günümüz Sürücü Destek Sistemlerinin Güvenli Olmadığını Raporladı!

Kapsamlı bir araştırma yapan Gas Buddy’e göre ivmeli kalkışlarda (patinaj yaparak) Philadelphia ve Las Vegas en çok sürücüyü barındırıyor. Amerika’daki tespitlere göre Pazartesi günleri herkes sakin. Bu durum %-2.80 oranla Salı gününden itibaren artarak Cuma günü %14.4 seviyesine kadar çıkmış.

Yapılan bunca “şehirlerdeki sürücü davranışları” ne işe yarayacak diye düşündüğümüzde, hükümetin ceza uygulamaları bu ilk 10 şehirde daha da katılaştırılarak, düzenli hale getirilebilir. Tabi ilk önce Gas Buddy’nin resmi olarak algılanması gerekiyor. Sizce böyle bir araştırma bizim ülkemizde yapılsa ilk 10 şehir hangileri olur?

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu