Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

FTX Avustralya’ya Genişlerken İngiltere’ye Temkinli Yaklaşıyor

ABD’li kripto para borsası FTX, küresel pazarda genişlemeye devam ediyor. Borsanın son durağı Avustralya oluyor.
FTX Avustralya’ya Genişlerken İngiltere’ye Temkinli Yaklaşıyor
Yorum

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından biri olan FTX, farklı pazarlara açılmayı sürdürüyor. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tarafından yapılan duyuruda, küresel genişleme hamlesinin son aşamasın olarak Avustralya pazarına giriş yapıldığı bildirildi.

Duyuru, Avustralya hükümetinin kripto stratejisini iyileştirme ve borsalar için lisans onaylarını sunma hamleleriyle aynı zamana denk geldi.

Avustralya’da bu sabah saatlerinde “Kripto varlık ikincil hizmet sağlayıcıları: Lisanslama ve saklama gereksinimleri” başlıklı bir danışma belgesi yayınlandı.

Hükümet, 27 Mayıs’ta sona erecek olan istişare hakkında geri bildirim çağrısında bulundu.  FTX’in Avustralya’daki merkezi, ülkenin finans merkezi olan Sidney’de kurulacak.

İngiltere Planları Masada

İngiltere Planları Masada

Borsa Avustralya’ya resmi olarak adım atarken, İngiltere’de de spot kripto ticaretini başlatmayı planlıyor.

Avrupa pazarına hakim olmak isteyen FTX, Birleşik Krallık düzenleyicisi Mali Davranış Otoritesi (FCA) ile temkinli bir yaklaşım benimsiyor. FTX Avrupa başkanı Patrick Gruhn, İngiltere’ye ne zaman adım atacaklarına dair net bir zaman veremiyor.

Gruhn açıklamasında, “Şu anda İngiltere’ye spot ticaret getirmek istiyoruz, ancak bu oldukça zor. İlk önce FCA ile diyalog kurmak istiyoruz çünkü kriptoya şüpheli yaklaşıyorlar.” ifadelerini kullandı.

İngilizler FTX’in uygulamasını indirebilir ve bir hesap açabiliyor. Ancak borsa henüz lisanssız olduğu için hizmetlerini Birleşik Krallık’ta pazarlamasına izin verilmiyor.

FTX’in Avrupa bölgesindeki en iyi kripto para borsası olmayı hedeflediğini belirten Gruhn, marka olarak Avrupalı ​​perakende yatırımcılar arasında henüz yeterince bilinmediklerini kabul etti.

FCA geçtiğimiz yıldan bu yana kripto para şirketlerine yönelik kısıtlayıcı adımları ile biliniyor. Düzenleyici kurum 2021’de yüzlerce kripto para platformuna dava açtığını duyurmuştu. .

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%