Yatırım yapmaya başla!

Fransa 2040 Yılı için Otomobiller Üzerindeki Tarihi Kararını Açıkladı!

Fransa da fosil yakıtlı araçlar üzerinde kesin yasaklama kararı almış ülkeler arasında katıldı!
Fransa 2040 Yılı için Otomobiller Üzerindeki Tarihi Kararını Açıkladı!

Fransa da bazı Avrupa ülkeleri ve Çin gibi ülkelerin yasakladığı fosil yakıtlı araçlar için tarihi kararını bildirdi. Egzoz gazlarının çevreye yaydığı zehirli atıkları engelleyerek atmosferin daha az zarar görmesine yönelik çalışmalarda, Fransa’da dizel ve benzinli araçları 20 yıl içerisinde kesinlikle yasaklayacağını bildirdi.

Keza bundan ötürü üretimleri son hızla devam eden ve çoğalan elektrikli otomobillerin önümüzdeki ilk 5 yıl içerisinde 5 kata kadar daha fazla çoğalması bekleniyor. Geleceğe yapılan bu yatırım neticesinde ise fosil yakıtlar dünyada geri dönüşümü olmayacak şekilde bitirilecek. Fransa’nın aldığı karar detayları aşağıda;

2040 yılında Fransa’ya dizel ve benzinli araçlar alınmayacak.

Her ne kadar günümüz fosil yakıtlı araçlar emisyon değerlerini yakalamış olsa da geliştirilmesi süren EV araçlar çoktan yol almış durumda. Fransa Ulaştırma Bakanı Elizabeth Borne, gelecek yasak öncesinde elektrikli araçlar için alt yapı önlemi olarak şarj istasyonlarının çoğalmasını kolaylaştıracak yeni bir hareketlilik yasasının devreye alınacağından söz etti.

Geçmiş yıllarda Fransa yine aynı konuyu açmış ve fosil yakıt araçların yasaklanması önerisi eski çevre bakanı Nicolas Hulot tarafından Başkan Emmanuel Macron’a iletilmişti. Bakan Hulot, düşünce ve isteklerini bildirmiş, Macron’un çevresel sebeblere bağlılık konusunda eksik olduğunu düşünerek istifa etmişti.

İronik olan kısımda ise eski çevre bakanının 2017’de hazırladığı iklim planlarının 2019 senesinde aynı şekilde devreye alınacak olması. Fransa’nın yürürlüğe girecek hareketlilik yasasında apartman sakinlerine park yerlerine EV şarj istasyonu kurulumu hakkını doğuracak.

Yeni reformda bireysel otomobil kullanımlarını aza indirgemek adına tren demiryolu ağları genişletilip bisiklet, elektrikli scooter ve araba paylaşım gibi mobilite çözümler üzerinde çalışmalar yapılacağı aktarıldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum