Yatırım yapmaya başla!

Ford-Mahindra Güç Aktarma Organları ve Araç Yapımı için Ortaklık Kuruyor!

Hindistan'ın en büyük otomobil şirketlerinden Mahindra ile Ford, stratejik ortaklık için kolları sıvıyor!
Ford-Mahindra Güç Aktarma Organları ve Araç Yapımı için Ortaklık Kuruyor!

İki otomotiv devi tek noktada buluşuyor. Geçmişi eski tarihlere dayanan Mahindra, Hindistan’ın en büyük otomobil şirketlerinden biridir. Ford ile işbirliği yolunda ilerleyen şirket öncesinde Pininfarina, Ssang Yong Motors ve Peugeot Motosikletleri gibi iş alanlarında da ortaklıklar kurmuştur.

Ford-Hindistan, 2020 yılından itibaren bir dizi motorlarını anlaşma yaptığı iş ortağına aktaracak. Aslında bu iki firmanın ittifakları 2017 yılında başlatılmıştı. Ortaklık yalnızca motor üzerine değil! Detaylar aşağıda…

Mahindra’nın Benzinli Motoru Ford Menşeli Olacak!

Mahindra'nın Benzinli Motoru Ford Menşeli Olacak!Güç aktarma organları üzerindeki anlaşmalara baktığımızda; yaklaşık bir buçuk sene sonrasında Mahindra araçlarının kaputları altındaki işleyişleri değişecek. Anladığımız kadarıyla Ford, motorlarını bir önceki versiyon ve jenerasyon şeklinde verecek. Bunu Mercedes’in SsangYong arasındaki motor alış verişine benzetebiliriz.

Hintli ve Amerikalı firmaların asıl olayı bu değil. Aktarım organları üzerinde birbirlerine bağlantılı telematik bir kontrol ünitesi geliştirilmek isteniyor. GPS sistemine bağlı olacak bu teknolojik gelişmede, Wi-Fi ve LTE ile birlikte uzak bağlantılarla sistem kontrol edilebilecek.

Stratejik Ortaklıkta Farklı Projelerden de Söz Edildi

Stratejik Ortaklıkta Farklı Projelerden de Söz EdildiMahindra’nın maddi gücünün iyi olması sanırız Ford’u böyle bir ilişkiye itmiş. Amerikalı şirket geçtiğimiz senelerden itibaren şirkete kar ettirmeyen, gereksiz gördüğü iş ve araç modellerini bantlardan kaldırarak yatırımlarını elektrikli araçlara doğru kaydırmıştı.

Hintli şirketle yapılan anlaşmalardan birisi de elektrikli arabalar üzerine. Yine 2020 ve sonrasında Mahindra araçlarında Ford’un geliştirdiği elektrik motorları kullanılacak.

Yapılan duyurularda kompakt ve orta ölçekli SUV araç imalatı da bulunuyor. Şirket yöneticisi Dr. Pawan Goenka, Bugünün duyurusu, şimdiye kadar yapılan taahhütlere dayanarak, heyecan verici yeni fırsatların bir araya gelmesine yol açıyor. Bir dizi ortak gelişme alanı üzerinde birlikte çalışarak müşteri beklentilerini karşılayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

Yapılacak bu farklı ülke ortaklığını bazı kişiler “batışta olan bir şirketin saldırışları” gibi görmekte. Ford, Volkswagen ile de benzer bir anlaşma yapmıştı. Almanya ile iş için kolları sıvayan Amerikalı şirket, ticari araç yapımında bir araya gelmişti. 

Ford ve Mahindra arasındaki ilişki gördüğümüz gibi motor üniteleri başlayıp sonrasın da elektrik teknolojisi ve araç yapımına kadar götürülecek. Bakalım ilerleyen zamanda nasıl gelişmelerle karşılacağız!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum