Yatırım yapmaya başla!

Ford, Araç Tasarımlarında En Gelişmiş Sanal Teknolojiden Yararlanacak

Ford, tasarımcılarının kendilerine ait hayal dünyalarını artık yeni teknolojisiyle harmanlayarak daha verimli modellerin çıkarılmasını hedefliyor.
Ford, Araç Tasarımlarında En Gelişmiş Sanal Teknolojiden Yararlanacak

Mühendislerin, bilim insanlarının belirli bir süredir teknolojik kavramları hayatımızın içine ne kadar fazla yerleştirdiği sanırız söylememize gerek yok. Paratic Otomobil alanında sürekli araç gelişimleri üzerinde duruyor olsak da savunma, tıp ve birçok noktada sağlam gelişmelerin neler olduğunu da biliyoruz.

Konuyu bu şekilde bağlamamızın sebebi VR denilen sanal gerçeklik araçlarının otomotivdeki yerinden dolayı. Ford işlerini kolaylaştırmak, hızlandırmak, çalışanları arasında fikir alış verişini hızlandırmak için 3D sanal aleminden faydalanacak. Çeşitli endüstrilerde kullanan bu yöntem, sanal hayat içerisinde sizlere bir yer açacak. İşte detaylar…

Ford, dünya tesisleri arasında VR ile gerçek iletişim kurmaya hazırlanıyor.
Ford Sanal Gerçeklik VR Gözlük Araç Tasarımları

Çığır açan bu adımı Porsche’de duymuştuk. Alman marka, servislerde işleyişin daha hızlı olması adına VR gözlükleri devreye almıştı. Nedir bunun avantajı? Diyelim ki Porsche-Kanada’da bir aracın ateşlemesinde bir sorun var ve çözülemiyor. Ve Almanya servisinde durumu çözebilecek bir kişiye bağlanılıyor. Şematik çizimlerin anlık gözünün önüne gelecek teknisyen, oradaymış gibi tamirat sürecine dahil olabiliyor.

Ancak Ford’un esas yoğunlaşmak istediği birim tasarım. Araç yapım süreçlerinde hızlı bilgi alış verişini görselliğe ekleyecek Amerikalı marka, bir modelin taslağını çıkarmak için aynı anda birkaç beyni aynı ortama dahil etmiş olacak.

Teknoloji, Gravity Sketch ile birlikte geliştirilmiş. İşçiler ileri seviyeli bir kulaklık ve VR gözlükle, “3B bir taslak çizmeyi, döndürmeyi, genişletmeyi ve sıkıştırmayı” yapabiliyorlar. Ve bu verileri eş zamanlı olarak yöneticilerde takip edebilecek.

Ford’un tasarım müdürü Michael Smith, sanal ortamda sohbete daha fazla ses getirdiğini, bunun da bir araç programının gelişimini hızlandıracak daha verimli tasarım çalışmasıyla sonuçlandığını söyledi. Ford, dünyanın 5 farklı noktasında bulunan tasarım stüdyolarındaki çalışanları, Gravity Seketch ile denemeler yapmışlar. Ve bu sanal işbirliğinden olumlu sonuçlar almışlar.

İngiliz ordusunun “bile askeri eğitimleri için yatırım yaptığı sanal gerçeklik konusunun Ford ile otomotivde ilerletilmesi takdir edilecek bir katkı olduğunu düşünüyoruz. Artık dünya daha küçük!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum