Yatırım yapmaya başla!

Ford Araç Üretiminde Teknolojik Zirve için Chicago’ya İnanılmaz Yatırımlar Yapıyor!

Ford, 500 farklı iş kolunun ekleneceği 1 milyar dolar yatırımlı yeni Chicago Tesislerine dair bilgi verdi!
Ford Araç Üretiminde Teknolojik Zirve için Chicago’ya İnanılmaz Yatırımlar Yapıyor!

Bu sıralar Amerikalı otomobil şirketlerinden hem iyi haberler hem de kötü haberler sıklıkla gündemimize geliyor. Üretimler, yeni nesil otomobillere göre yeniden tasarlanıyor ve tesis platformlarında önemli değişimlere gidilmeye başlanıyor. Bu değişim sonuçlarında ise insan gücüne eskisine göre daha az ihtiyaç duyulacağı söyleniyor. Ford’un Avrupa tesislerinden işçi çıkarması da buna yorumlanmıştı.

Ford, sanki tesis düzenlemesini “rar”layarak imalatı, ana merkezlerde toplamak istiyor. O yüzden gelen son haberimizde, Amerikalı şirketin Chicago araç üretim fabrikalarında, 1 milyar doları geçebilecek yatırıma hazırlanıldığı aktarıldı. İşte haberin detayları…

Ford, Chicago Assembly tesislerine 500 farklı iş kolu için yatırım yapacak.

Bu haberi Chicago Otomobil Fuarı’da Chicago Belediye Başkanı Rahm Emanuel’in huzurunda Ford Global Operasyonlar Başkanı Joe Hinrichs verdi. Fabrika içerisine irili ufaklı, iş kollarında 500 farklı eklemeler yapılacağı söylendi. Yeni kasa tipiyle gelen 2020 Explorer dahil ST, Hybrid versiyonların da üretim kapasitesi artırılmak isteniyor.

Haricinde Police Intercopter Utility ve Lincoln Aviator üretiminde bir üstte geçileceği bildirildi. Ekstra son teknoloji boya ve kaporta birimleriyle birlikte montaj hattında büyük değişimlerin olacağı söylendi. Ve tamamen yeni damgalama hatları kurulacak.

Ford, ileri üretim tekniklerine geçiyor.

Amerikalı şirket, üretim sürecinde araçların elektrik bağlantılarını inceleyen kameralı bir robotun varlığından bahsetti. Ayrıca müşterilerin modellere daha iyi anlamaları ve çalışanların müşteriler için daha yüksek kalite araçlar üretmelerine yardımcı olmak amacıyla 3 boyutlu bir araba modellemesi yapacaklarından söz edildi.

Ayrılan 40 milyon dolarlık bir dilimle de Ford, yeni Led aydınlatma ve kafeterya güncellemeleri, yeni mola alanları ve otopark güvenliğinde yükseltmeler yapacağı söylendi.Toplamda 5.800 kişinin çalıştığı iki Chicago tesisinin ilkbahar sonuna kadar tamamalaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum