Yatırım yapmaya başla!

Ford Bronco’nun Patentlenen Parça Çizimleri Yayınlandı!

Ford, yeniden imal edeceği kompakt Bronco'nun bir patent başvuru görselini yayınladı.
Ford Bronco’nun Patentlenen Parça Çizimleri Yayınlandı!

Giderek sona yaklaşılan Ford’un yeniden üretme kararı aldığı Bronco hakkında farklı bir detay geldi. 2 yıl kadar süre önce çıkış haberi verilen kompakt SUV’un o zamanlar nasıl bir şekli benimseyeceğini kestiremiyorduk. Ford’un son marka yüzünü mü alacaktı yoksa onun özel olduğunu anlatacak retro bir hava mı? Bizler o havanın retroya kaydırılmasından yanaydık.

Amerikalı markanın eskiden ürettiği ve rafa kaldırdığı Bronco, SUV ve Crossover çılgınlığının başlamasıyla yeniden gün yüzüne çıkarıldı. Zamanlaması harika olan model için en yeni patent görüntüleri geldi. Detaylar aşağıda;

Ford’un yeni nesil Wrangler tarzından gittiğini gösteren bir patent çizimine bakıyoruz.

Bronco’ya rakip olarak yazılan Wrangler’e karşı iyi bir çıkış olacak SUV’un şimdilik fena sayılmayacak bir tasarım hali var. Resimde aracın üzerine konumlu farklı noktaların şemaları bulunuyor. Herkesin dikkatini çekeceği gibi bir ayrıntı çok garibimize gitti. Dikiz aynaları kapıları değil de A sütuna monte edilmiş. Normalden daha yüksek bir konuma gelen Bronco aynalarının bu şekilde yapılmasının sebebi, çıkarılabilir kapılarının olacak olması.

Prototiplerini gördüğümüz aracın sonradan bu patentteki gibi gözükecek olması açıkçası şaşırttı. Bronco’nun klasik bir yapıda olacağı konusunda bir iddiamız olmamıştı. Yolda gezen test araçları sonrasında kompakt Bronco ismiyle gelen bir tasarıma rastlamıştık.

Scout adı verilen ve Bronco’dan önce çıkabilir denilen SUV model, güncel çizgilerin hakim olduğu daha günümüze yakın bir halde karşımıza çıkmıştı. Scout’a buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

Patent görüntüsüne geri dönecek olursak; bu sadece Ford’un başvuru yaptığı şema. Şaşırtma amaçlı buna Bronco’da denilmiş olabilir. Ya da Ford’un “olmasın ama kenarda dursun” olabilecek bir parçanın düşünce tarzından gitmiş de olabilir. Sökülebilir kapı ve camlar düşünülen Bronco, yakın zamanda olmasa bile gelecek yılın ortalarında tanıtılmasını bekliyoruz. Ayrıca en net üretime en yakın halinin tasarımcılar tarafından bahar ayında yayınlanacağını düşünüyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum