Yatırım yapmaya başla!

Ford En Bilindik Bazı Sedan ve MPV Modellerinin Üretimlerini Durduruyor!

Ford'un Avrupa krizi, modelleriyle birlikte işçilere de kötü etkiledi. İşte detaylar...
Ford En Bilindik Bazı Sedan ve MPV Modellerinin Üretimlerini Durduruyor!

Son yıllarda otomotiv sektöründe bariz şekilde kötü giden bir şeyler olduğunu görüyoruz. Amerika menşeli markalarda ise bu daha yoğun hissediliyor. Almanya’da VW’nin DieselGate ile başlayan gerileme süreci, farklı ülke şirketleriyle birlikte uzun yıllar ses getirmişti. Ford’dun da birçok kere kriz zamanlarına denk gelmiştik.

İnsanların son 20 yıldaki araç seçimleri, inanılmaz derecede değişti. Sedan, wagon ve özellikle MPV sınıfının dibini kurutan SUV’lar, üreticilerin tamamen farklı bir stratejiye geçmesine neden olmuştu. Ford’tan gelen haberlerin içeriği ise aslında şimdi anlattığımız ile alakalı. Bakalım detaylarda neler varmış…

Ford Mondeo – S Max – Galaxy Modellerini Üretimden Çekiyor

Ford Mondeo - S Max - Galaxy Modellerini Üretimden ÇekiyorYukarıda dediğimiz gibi crosoover ve SUV‘un aşırı talep görmesi 1993 yılından beri üretimde olan Mondeo gibi bir seriyi bile bitirdi. Öte yandan S Max ve Galaxy gibi MPV‘nin en iyi örnekleri de bantlardan alınıyor. Ford’un satış oranlarına bakıldığında 3 aylık bir periyotta 70 milyon dolardan fazla para kaybeden şirket, küçülmeye gitme kararı almış.

Ford’ta Büyük İşçi Çıkarma Planları Yapılıyor

Ford'ta Büyük İşçi Çıkarma Planları YapılıyorBrexit’in şirketin kötü gitmesindeki en büyük etken olduğu söylendi. Bu yüzden Amerikalı şirketin toplamda 24 bin adede yakın işçi çıkarması planlanıyor. Avrupa bayilerinde de kapatmaya gidileceği söylendi.

Focus ve Fiesta ile hathback, Kuga ve Edge ile SUV sınıfında üretim yapmaya devam edilecek. C-Max ve B-Max modellerinin süreçleri daha belli değil.

Genel gidişat Ford için gerçekten şu an kötü gözüküyor. Elbette toparlanma süreci olacaktır ancak bu süre zarfında orta şiddetli bir sarsıntı yaşanacağının garantisi verilebilir. Zaten Trump ile olan ticari sürtüşmeler kapsamında Türkiye’ye giriş yapan Mustang ev Egde SUV gibi modellerin vergileri 2 katına çıkartılmıştı. Bakalım Ford’un bu tedbirleri işe yaracak mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum