Yatırım yapmaya başla!

Fisker’dan Elektrik Motorlu Araç Tarihini Değiştirecek Buluş!

Fisker Emotion'un tasarım babası Henrik Fisker, elektrikli araçlara yönelik geliştirdiği yeni bataryanın dolum hızı ve menzili oldukça şaşırtıcı. İşte detaylar...
Fisker’dan Elektrik Motorlu Araç Tarihini Değiştirecek Buluş!

Otomotiv dünyasında elektrikli araçaların hangi yönde seyrettiğini söylemem gerekirse; motor kısmı biraz olsun halledildi, batarya kısmına geçiş yapıldı. Elektrikli araçların artık hepimiz biliyoruz ki oluşturduğu torklarla maksimum hızlarında güzel rakamlara ulaşıldı. Yine pil kısmında adından en çok hissettiren GigaFactory fabrikasıyla Tesla olmuştu.

Şimdiki batarya teknolojisi haberi Amerikan doğan sonradan Çinli olan Fisker(Karma) dan geldi. Tesla’nın fırtınasını dindirecek güce sahip Emotion modelini, 643 km menzil ve 260 km/h son sürat rakamlarıyla tanımıştık. Yüksek teknolojiye maruz kalarak ortaya çıkartılan bu arabaya tasarımcısı Henrik Fisker, geçilmesi çok zor bir unsur ekledi.

Fisker, güncel olarak kullanılan lityum-iyon bataryalarının bitmesine neden olacak bir buluş gerçekleştirdi.

Fisker Yeni Batarya Sistemi

Son 1 yıllık çalışmasının ardından zeki tasarımcı “grafen” tabanında geliştirdiği katı yapılı bataryasıyla bazı olguları yıkmaya geliyor.

Henrik Fisker Yeni Pil Sistemi

Henrik Fisker’ın iddia ettiği ise araçlarının bu batarya sayesinde 1 dakika şarjla 800 km gidebildiği yönünde!

Fisker Batarya 1 dk Şarj ile 800 km Menzil

İçerik ve dolum tarzı tamamen değiştirilen bataryanın, normal pillere göre 2.5 kat daha fazla enerji alma yapısına sahip olacak.

Fisker Emotion 2030 Yılında Yeni Bataryalarını Çıkartacak

Fisker’ın geliştirdiği bataryaların ne yazık ki kullanım olarak 2030 yılı gösteriliyor.

Tesla'dan Daha İyi Menzil ve Dolum Süresi

Yeni sistemin şu an bulunmuş olsa bile sıcaklık aralığı ve elektrot akım yoğunluğu gibi sorunları mevcut.

Fisker Lityum iyon Pilleri Bitiriyor

Fisker’ın yeni batarya sistemi çalışmalarına şimdiden üst düzey diyebiliriz. Zaten çıkış yaptığı spor araba modeli de içinde taşıdığı teknolojik özelliklerle birçok firmanın hareketlenmesini sağlamıştı.

Quick Charge konusunda şu anda bu kadar iddialı olanını görmedik. Bundan sonra eğer ki başkası Fisker bataryasından daha iyisini geliştirecekse sanırım dolum sürelerini saniye ile telafuz edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum