Yatırım yapmaya başla!

Ferrari’nin Yeni Hibrit Süper Spor Aracının Teknik Verileri Açıklandı!

Ferrari, çıkartacağı yeni hibrit spor aracının bazı teknik detaylarından söz etti. Şimdiden aşırı güçlü olacağını söyleyelim!
Ferrari’nin Yeni Hibrit Süper Spor Aracının Teknik Verileri Açıklandı!

Güce doymayan Ferrari, yeni modelinin prototiplerini yollara çıkartarak hızlı test sürüşlerine başlamıştı. F8 Tributo projesinin ardından İtalyan temsilciden gelecek model, güç olarak hepsinin üzerinde seyredecekti. İşin temel noktasına baktığımızda Ferrari içerisinde, modeller arasındaki bağlantılar hiç bir zaman kesilmiyor.

Şekiller değişse de ana üniteler ortak kullanıma sunuluyor. LaFerrari sonrası gelecek elektrikli yeni model, daha güçlü olduğu gibi teknolojik yatırımlarında da gözle görülür farkları olacak.

Prototipleri şu anda sıkıca korunduğu için kamuflaj altındaki görüntülere ulaşamadık.

F8’in biraz daha değiştirilmiş hali olarak tahmin ettiğimiz elektrikli Ferrari, markanın ödüllü motoru olan 3.9L V8 yine bu modelde de görevde olacak. Çift turbolu motorun sağlamlığı ve araçlara kattığı hız rakamlarıyla, halen daha gözde üniteler arasında.

İşlerin içerisine hibrit kavramı katıldığında rengin değiştiğini bilmeye artık gerek olmadığını düşünüyoruz. Nasıl sorusuna cevaben; Ferrari motor hazırlıklarında V8, 3 ayrı noktaya yerleştirilen elektrik motorlarla desteklenecek. Bunların ikisi ön aksa, birisi arka aksa yerleşik düzende olacak.

Kısıtlı verilen bilgiler arasında hiper aracın son sistem dört tekerlek çekiş sistemine sahip olması bekleniyor. Bu hazırlıkların yapılmasındaki baş neden Ferrari’de gücün 1.000 beygire kadar ulaşacak olması.

Araçların kalkış hız süreleri hakkında kazandığımız rakamsal tecrübelere göre yeni İtalyan egzotik otomobilin 0-100 km parkurunu 2 ile 2.2 saniye arasında kapatacağını düşünüyoruz. EV destekli LaFerrari’nin özelliklerini hatırlayacak olursak; 6.3L atmosferik V12’den toplamda 963 beygir güç alınmıştı.

0-100 km 3 saniye sürerken, LaFerrari 0’san 200 km’ye 7 saniyede çıkabiliyordu. Hiper aracın güç birleşimi 800+163 ps şeklindeydi. Yeni modelin teknik detayları hakkında vereceklerimiz şimdilik bu kadar. Araç hakkında daha fazla bilgi için o kadar beklemeyeceğiz. Zira Ferrari, 31 Mayıs’ta tüm hatlarıyla hiper modelin gösterimini gerçekleştirecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum