Yatırım yapmaya başla!

FCA’ya Göre Kripto Para Şirketleri Kara Para ile Mücadele Kurallarını Karşılamıyor

İngiltere’nin düzenleyici kurumu firmaların kurallara uymadığını düşünüyor.
FCA’ya Göre Kripto Para Şirketleri Kara Para ile Mücadele Kurallarını Karşılamıyor

Kripto para ticareti her geçen gün daha yaygın bir hale gelmeye devam ediyor. Dijital varlıklar kötü niyetli çevreler tarafından kara para aklama ve dolandırıcılık amaçlı kullanılabilir. Düzenleyiciler ise bu gibi durumların önüne geçmek için denetimlerini sıklaştırıyor.

İngiltere’nin Mali Davranış Otoritesi (FCA) ülkede faaliyet gösteren kripto para şirketlerinden gerekli kuralları karşılamasını talep ediyor. Son verilere göre birçok kripto para birimi firması İngiltere’nin kara para aklama ve finansmanı önleme kurallarını karşılamıyor.

Başvurular Geri Çekildi

Başvurular Geri Çekildi

Çok sayıda şirketin ülkenin mali gözlemcisine kaydolmak için başvurularını geri çektiği bildirildi. FCA geçici kayıt rejiminin tarihini 9 Temmuz’dan Mart 2022’nin sonuna kadar uzatacağını açıklamıştı. Bu uzatma sayesinde düzenleyici kurum kontrollerini gözden geçirirken, kripto para şirketlerinin de faaliyetlerine izin verilmiş olacak.

Sektör 12 yıllık ömrü boyunca kara para aklama ve diğer yasa dışı faaliyetlerle ilgili yetersiz düzenlemeler ile boğuşuyor. Standartların geniş çapta iyileştiği görülse de, küresel düzenleyiciler ve politika yapıcılar son aylarda yasadışı kripto kullanımıyla ilgili endişelerini dile getiriyor.

Ocak ayından bu yana, kripto para şirketlerinin, kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı ile ilgili İngiltere yasalarına uyum sağlaması gerekiyor. FCA, yalnızca bu faaliyeti tespit etmek ve önlemek için süreçlerin mevcut olduğundan emin olduğu firmaları kaydedeceğini belirtiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum