Yatırım yapmaya başla!

FCA, Yakalayamadığı Emisyon Standartlarından Dolayı Ağır Cezaya Çarptırıldı!

FCA, 2017 yılında yakalayamadığı emisyon sınırları nedeniyle ABD tarafından cezaya çaptırıldı.
FCA, Yakalayamadığı Emisyon Standartlarından Dolayı Ağır Cezaya Çarptırıldı!

Amerika Birleşik Devletleri, yine emisyon konusuna dayalı olarak FCA’ya ağır ceza verdi. Reuters‘in haberine göre 2017 yılında yakıt ekonomi değerlerinin istenilen rakamlarda olmaması nedeniyle ABD, FCA 79 milyon dolar para cezası kesmiş. Zehirli gaz salınımlarında işi en ciddi şekilde takip eden ülkelerin başında gelen ABD, 2017 senesinde kurallara uymayan onlarca şirketin olduğunu söyledi.

FCA yalnızda 2 sene öncesi değil, 2016 yılında da standartlara uymadığı için 77 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı. Geçtiğimiz aylarda büyük otomotiv firmalarından bazıları için Kaliforniya, özel bir emisyon standartı uygulamıştı. Ancak ABD Başkanı Trump, buna karşı çıkarak bu anlaşmayı iptal etmişti. Detaylar haberde;

2017 yılı adına 18 farklı otomobil şirketi ceza ile karşı karşıya.

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), 2017 yılında markaların modelleri için 33,8 mpg standartının, 1-1/2 mil aralığında düştüğünü, bunun için rapor vermeyen 18 firmanın ceza alacağını söyledi.

Kötü haber şu ki bu otomobil şirketlerinin 2018-2019 yılı emisyon değerlerine de uymadığı tespit edilmiş. Anlaşılan o ki CO2 değerlerini düşürmek için yapılacak masraflar yerine ceza daha makul. Yoksa sera gazı sınırlarını aşağıya çekmek için şirketler astronomik rakamlarda olacak parayı motorların bu gelişimi için harcamak zorunda kalacaktı.

Bir sözcü, Fiat-Chyrsler grubunun 79 milyon dolarlık meblağının 60 gün içerisinde ödemesi gerektiğini söyledi. FCA’ya mikrofon uzatıldığında ise, yıl boyunca yakıt ekonomisi iyileştirmelerini destekleme ve sunma için yoğun çalışmalar yürüttüklerini söylediler.

FCA cezayı ödemeye razı zira, şu andaki odak noktası 2022 yılına kadar 10 milyar dolarlık bir parayı elektrikli araç çalışmalarına vererek, bu tür emisyon sorunlarını ortadan kaldırmak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum