Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum’un Teknik Görünümü 4 Bin Dolar Altına Düşüş Beklentilerini Artırdı

Olası bir düşüş, Ethereum'un yükselen kanal desteğine geri dönüşüne neden olabilir.
Ethereum’un Teknik Görünümü 4 Bin Dolar Altına Düşüş Beklentilerini Artırdı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ethereum’un yükseliş trendini aşağı yönlü kırması sonrası yatırımcılarda, fiyatın 4.000 doların altına düşeceğine dair korkular arttı. Kripto para birimi %10’dan fazla değer kaybetti ve 4.100 doların altına kadar geriledi.

Buradan toparlanan ETH, an itibariyle 4.300 dolar seviyesinden işlem görüyor. ETH/USD ayrıca yükselmeden önce yeni fiyat tabanı olarak 50 günlük üstel hareketli ortalamasınıtest etti. 50 günlük EMA’nın kırılıp kırılmadığına dikkat edilmesi gereken bir sonraki destek hattı, 3.700 dolar civarında bulunuyor.

ETH günlük grafik
Kaynak: TradingView

Yükselen trend çizgisi, birçok analistin aşağı yönlü bir geri dönüş sinyali olarak değerlendirdiği teknik bir model olan yükselen kamanın bir parçası olarak geliyor. Analistler, fiyat alt trend çizgisinin altına düştüğünde ve işlem hacimlerinde bir artış eşlik ettiğinde bir kama kırılmasını onaylıyor.

Genellikle, kamanın trend çizgileri arasındaki en geniş mesafeye eşit uzunluktaki seviyeye doğru düşüş takip edilir. Yükseliş kurulumu, ETH fiyatının üzerine çıktıktan sonraki destek günleri olarak üçgenin direnç seviyesini yeniden test etmesiyle ortaya çıkıyor.

ETH yükselen kama formasyonu
Kaynak: TradingView

Böyle bir hareket, tipik olarak piyasadan zayıf elleri kaldırır ve varlığın güçlü temellerine dayalı olarak uzun vadeli yukarı yönlü bir görünüme sahip yatırımcılar için yeni fırsatlar yaratır.

Analistlere göre Ethereum 4.000 dolara kadar çekilirse, yükselen kamanın alt çizgisinden destek alırsa, yeni bir yükseliş başlatabilir. Bu yükselişin 6.500 dolar seviyesine kadar olacağı tahmin ediliyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%