Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ethereum Düşüş Sonrası 3.200 Dolar Üzerinde Toparlanıyor

Ethereum son saatlerde Bitcoin’den daha iyi performans göstererek yükselişini hızlandırdı. Detaylar haberde…
Ethereum Düşüş Sonrası 3.200 Dolar Üzerinde Toparlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Boğa trendlerinde Bitcoin’e göre daha iyi bir yükseliş gerçekleştiren Ethereum, son günlerde zayıf bir görünüme sahipti. Dijital varlık piyasadaki düşüşün etkisiyle 2.900 dolara kadar gerilemişti.

Buradan toparlanan parite, yeniden 3.000 dolar seviyesinin üzerinde çıktı. Ethereum an itibariyle 3.250 dolar seviyesinden işlem görüyor. Fiyat böylece 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da üzerine yerleşmiş oldu.

Yukarı yönde ilk direnç 3.250 dolar seviyesinin yakınında ve buranın üzerinde net bir hareket, yakın vadede büyük bir artışa başlayabilir. Bir sonraki büyük direnç, 3.330 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor.

Ethereum 3.200 dolar geçti
Kaynak: TradingView

Daha fazla kazanç Ethereum fiyatını 3.400 dolara taşıyabilir.Bir sonraki büyük direnç ise 3,550 dolar seviyesi olarak görünüyor. Ethereum 3.250 dolar seviyesinin üzerinde yeni bir artış başlatamazsa, başka bir düşüş başlatabilir. Aşağı yönde ilk destek 3.200 dolar seviyesine yakın.

İlk kilit destek 3.190 dolar seviyesi ve trend çizgisinin yakınında oluşuyor. Bu seviyesin altında aşağı yönlü bir kırılma, yeni bir düşüşü tetikleyebilir. Belirtilen durumda, fiyat 3.100 dolarlık destek bölgesini test edebilir.

Son günlerdeki düşüş Ethereum’un piyasa değerinin 385 milyar dolara kadar gerilemesine neden oldu. Kripto para birimi Kasım ayında 4.860 dolara çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%