Yatırım yapmaya başla!

Eski Arabasını Satmak için Çektiği Video ile Allayıp Pullayan AdamVideoda izlediğiniz görsel efektleri normalde bizler en iyi bilim kurgu filmlerinde görürüz. Ancak efekt sanatçısı Eugene Romanosky, farklı bir dalda yeteneklerini konuşturmuş. İlk gördüğümde şaşırmadan ziyade, bir SUV modelin firma tarafından hazırlanmış reklam filmi zannettmiştim. Romanosky, elinde bulundurduğu yeteneği o kadar güzel değerlendirmiş ki 1996 model Suzuki Vitara‘sı için satış videosu hazırlamış. Şimdiden diyebilirimki bu 2 dakikalık video ile bir çok iş alabilir! 10 yaşındaki aracına çok mu tutkun, yoksa elinden çıkarmak amacı ile fazlaca efekt yapmış bilemiyorum.

Ancak videonun başından sonuna kadar soluksuz izliyorsunuz. Videonun ilk saniyelerinde masumca hafif araziye girsede daha sonrasında olayı patlatıyor. Saniyeler ilerledikçe Vitara birden sarp kayaların üstünde alınmış ve motor özelliklerinden bahsediliyor. Videonun şiddeti yavaş yavaş artmaya başlıyor! Daha sonra arabasını çöllere götüren efekt uzmanı, birden impala dolu Afrika arazilerine geçiyor. Açıkcası 26. saniyede gülme şiddetini artırdım çünkü, olay Jurassic Park stüdyolarına taşındı. Burdan sonra daha fazla abartıya gitmez derken Suzuki’yi Mad Max filminde buldum.

Gerçekten buraya kadar alkışların büyüğünü hak ediyor. Kaç insan arabasını satarken bu kadar mizah ve heyecan dolu bir şey hazırlarki? Seyrettiğimiz kadarıyla anlıyoruz ki Eugene Romanosky işinde oldukça iyi. Videoya devam edersek; 47. saniyede efekt şiddetini bir tık yukarı alarak sanırım Everest dağının zirvesine çıkış yaptı. Bu arada izlediğim en eğlenceli kısa film diyebilirim. Birden okyanus içinde beliren Vitara, son hızı ile uzaya çıkıyor. Ay yüzeyine geldiğinde dikkatli baktığınızda gölge efekti bile unutulmamış.

Acaba “benim arabamada böyle video hazırlar mısın?” diyen kaç kişi olmuştur veya olacaktır. İşin gerçeği, böyle eğlenceli bir efekt videosunda, herkes arabasının olmasını ister. Aslında o kadar güzel algı yaratmış ki istemisiz şekilde, satışa çıkan aracın sağlam, atik ve engel tanımaz yapısı beyinlere kazınmış oldu. Bu saatten sonra Romanosky‘nin başka araba alıp onunda satmasını bekleyeceğiz. Dünyada izlenme rekorları kıran videosunun heyecanı ile ikinciyide kesin yapacaktır!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum