Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Erdoğan: 21. Yüzyıla Türk Milleti Damgasını Vuracak

Şehit yakınlarına ve gazilere Devlet Övünç Madalyası veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı törende Türkiye’nin terörle mücadeledeki başarısına değindi.
Erdoğan: 21. Yüzyıla Türk Milleti Damgasını Vuracak
Son Güncelleme: 
Yorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni‘nde yaptığı konuşmada terör eylemleri nedeniyle hayatını kaybeden şehitlerimiz hakkında konuştu.

“Kahramanların hatıralarını yad etmek, şehit yakınlarımıza ve gazilerimize şükran borcumuzu ifa etmek üzere bir araya geldik.” diyen Cumhurbaşkanı, Ankara’da ikamet eden 26 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyası’nı tevcih ettiklerini belirtti.

Bugünkü törenle birlikte ülke genelinde 376 şehit yakını ve gaziye Devlet Övünç Madalyası vermiş olduklarını açıkladı.

Ne yapılırsa yapılsın şehitlerimizin ve gazilerimizin haklarının ödenemeyeceğini söyleyen Erdoğan, “Bu topraklar bize, namahrem ellere teslim etmeyen kahramanların emanetidir. Bugün al yıldızlı bayrağımız dalgalanıyorsa, ezanlarımız gök kubbeyi çınlatıyorsa hiç şüphesiz bu önce Allah’ın yardımı sonra şehit ve gazilerimizin eseridir.” dedi.

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni
Kaynak: Twitter

Şehitliğin herkese nasip olmayan bir şeref payesi olduğunu, şehit yakını ve gazi olma gururunu taşıyan herkesi tebrik ettiğini dile getirdi. Gazilerin kimseye muhtaç olmadan hayatlarını devam ettirebilmeleri için çaba harcadıklarını sözlerine ekledi.

Türkiye’nin 40 yıldır terör belasıyla mücadele ettiğini, emniyetten sivil vatandaşlarımıza her kesimden binlerce insanımızı şehit verdiğimizi söyledi. Tüm yaşananlara rağmen terörün insanların arasına nifak tohumları ekmesine müsaade etmediklerini aktardı.

Türkiye’nin terörün her türlüsüne karşı önemli başarılara imza attığını, ekilemeyen arazilerin şu anda vatandaşlara verildiğini, yatırımların hız kazandığını ve gençlerin yarına daha umutla baktığını ifade etti.

“Bugünümüz dünümüzden ne kadar aydınlıksa, yarınlarımız bugünden daha güvenli olacaktır. 21’inci yüzyıla Türkiye ve Türk milleti damgasını vuracaktır.” diyen Erdoğan, dünya harp tarihini yeniden yazan İHA’larımızla Irak’taki, Suriye’deki terör baronlarına nefes aldırmadıklarını aktardı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu