Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Enerji Bakanı Elektrikte Yeni Düzenleme Sinyali Verdi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, elektrik faturalarında esnaftan ve küçük işletmelerden gelen taleplerin değerlendirildiğini söyledi. Detaylar şöyle;
Enerji Bakanı Elektrikte Yeni Düzenleme Sinyali Verdi
Yorum

Geçen yılın son aylarından itibaren başlayan zam dalgası artık vatandaşı nefes aldıramaz hale getirdi. Yurt içinde benzinin litre fiyatı dün gelen son zammın ardından 15 lirayı geçti. Akaryakıt fiyatlarının yanında elektrik ve doğal gaz faturaları da el yaktırıyor.

Hem halk hem de kurumlar, sosyal medya hesaplarından güncel faturalarını paylaşarak, şikayetlerini dile getiriyor. Bir önceki ayın faturaları ile bir arada sunulan rakamlar, “zamlar geri alınsın” etiketi ile bir kampanyaya dönüştü.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, artan şikayetler üzerine elektrikte yeni düzenleme konusuna açıklık getirdi. Her türlü talebin ve şikayetin değerlendirildiğini, ekiplerin farklı tarife grupları oluşturulabileceği noktasında çalıştığını dile getirdi.

Sürdürülebilir Madencilik ve Çevre Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada ise Isparta’daki kesintiler hakkında bilgi verdi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması
Kaynak: Twitter

Isparta’da 3 Şubat’tan itibaren başlayan yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle günlerce elektrik kesintisi yaşandı. Enerji Bakanı dün yaptığı açıklamada, ekiplerin 7/24 süren çalışmaları sonucunda şehrin yüzde 99’una enerji verildiğini söylemişti.

Vatandaşların mağduriyetlerinin kısmen telafi edilmesi amacıyla da elektrik faturalarının tahsilatının bir ay ertelenmesine karar verildi. Bugün, Sürdürülebilir Madencilik ve Çevre Çalıştayı’nda yaptığı açıklamada ise kalan 7 köye de elektrik verildiğini bildirdi.

Kırsal kesimlere ağır hava şartları nedeniyle ulaşımda sıkıntı yaşandığını ancak büyük kısmında zarar gören altyapının onarıldığını aktardı. Sadece bir gün içinde kar yağışı nedeniyle 12 bin hasar meydana geldiği bilgisini de paylaştı.

Bakanlık olarak hem çevre hem de insan sağlığına duyarlı madencilik sektörü inşa etmek için uğraştıklarını ifade etti. “Ne madenlerimizden vazgeçeriz ne de çevremizden. Biz ne ikisini birbirine alternatif ne de birbirine rakip görüyoruz. Aksine ikisini birbirini tamamlayan, birbirini bütünleyen süreçler olarak görüyoruz.” diyerek madenciliğin önemini bir kez daha vurguladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu