Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk’ın Tweeti Mercedes’e 10 Milyar Dolarlık Yatırım Kararı Aldırabilir mi?

Elon Musk’ın bir tweeti Daimler Mercedes’e 10 milyar dolarlık yatırım yaptırmış olabilir mi? İşte merak edilen olayı detayları!
Elon Musk’ın Tweeti Mercedes’e 10 Milyar Dolarlık Yatırım Kararı Aldırabilir mi?

Elon Musk’ın ne kadar açık sözlü olduğunu ve düşüncelerini sosyal medyada aşikarca paylaştığını hepimiz biliyoruz. Ünlü kişilik daha geçtiğimiz günlerde bipolar itirafı ile olay olmuş ve bunu dünya ne der derdine düşmeden fütursuzca paylaşmıştı. Ayrıca yine Twitter hesabından Mark Zuckerberg ile hararetli bir tartışma içerisine girmiş, Facebook’un kurucusunu “yapay zeka insanlığın son buluşu olacak” sözleriyle kızdırmıştı.

Sonuçta; geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında yer alan Elon Musk, sosyal medyayı aktif olarak kullanıyor ve paylaşımlarıyla sık sık manşetlere düşüyor. İşte bunlardan bir tanesi de Mercedes-Benz ile girdiği elektrikli araç tartışması oldu…

Tartışma, USAToday’de yer alan Mercedes’in 1 milyar dolarlık yatırımı Tesla’yı geçebilir başlıklı haberinin ardından çıktı.

Daimler Mercedes ile Elon Musk tartışması

Zira her daim araçlarının sağlamlığı ve teknolojisi ile övünen Tesla Motors’un sahibi, bu habere karşılık vermeden duramadı. USAToday’in Twitter hesabında paylaştığı haberin altına hemen yorum yaptı.

Aşağıda da gördüğünüz gibi Elon Musk paylaşımında, miktarın Daimler/Mercedes için çok büyük bir miktar olmadığını söyleyerek, şöyle dedi.

“Keşke daha fazlasını yapsalar. Bir sıfır eksik…” Binlerce beğeni alan Elon Musk’ın tweetinin ardından Daimler da olaya dahil oldu. Elon Musk’a yanıt olarak yeni nesil elektrikli araçlara 10 milyar, bataryaları için de 1 milyar dolar yatırım yapacaklarını belirtti.

Daimler, paylaşımında elektrikli araçlara yönelik sayfasına link vermeyi de unutmadı.

Musk, bu tweete “iyi” demekle yetinirken, Dean Kawamura isimli bir kullanıcının şu yazıya link vermesiyle konu alevlendi. Çünkü başlıkta, “hayır, Elon Musk Daimler’ı 1 gecede elektrikli araçlara 10 milyar dolarlık yatırım yapması için ikna etmiş olamaz” yazıyordu.

Elon Musk, bu tweetin altına kendine yaraşan bir cevapla “evet, yaptım” yazdı. Ve bizim de olduğu gibi pek çok kişinin aklın da soru işaretlerinin oluşmasını sağladı. Ne dersiniz, Daimler Mercedes sizce de Elon Musk’ın tweetiyle böyle bir adım atmış, kaba tabirle gaza gelmiş olabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum