Yatırım yapmaya başla!

Elon Musk’ın Tesla Roadster Menzili için Attığı Şaşırtıcı Tweet’i!

Tesla CEO'su Elon Musk yine Twitter'ından merak edilen bir soruyu cevapladı!
Elon Musk’ın Tesla Roadster Menzili için Attığı Şaşırtıcı Tweet’i!

Tesla’nın acele etmediği ve zamana bıraktığı modeli Roadster’den yeni haberler var. Bir buçuk yıl önce sedan, SUV ve ucuz model serilerini tamamlayan Tesla, aşırı hızlı gidebilen elektrikli üstü açık aracından söz etmişti. Tanıtımı yapıldı, hatta birkaç da kalkış performansı bizlere izlettirilmişti.

Musk, kendi ve şirketleri ile ilgili haberleri o çok sevdiği Twitter‘dan vermeye devam ediyor. Bu sefer spor aracının hangi menzil aralıklarına sahip olacağının tüyosunu verdi. Söylediği rakam günüzümdeki ev araçların, hatta güncellenen Model S ve Model X‘in çok ötesinde…

Sosyal medya ağlarını sonuna kadar kullanan Musk, Roadster’ın 1.000 km menzile sahip olacağını yazdı!

Twitter’ı o kadar çok kullanıyor ki artık iletilerini avukat izniyle atacağı söylenmişti. Son Tesla haberimizde Model S ve Model X’in EPA ve WLTP standartlarında ne kadarlık menzillere sahip olacağından söz etmiştik. Ortalama olarak EPA’ya göre 520-592 km, WLTP döngüsüne göre de 324-396 kilometre rakamları verilmişti.

Ryman McCaffrey adlı bir kişinin sorduğu “Roadster’ın menzil rakamı 620 mil mi olacak” soruna cevaben Musk, “Menzil 1.000 km’nin üzerinde olacak” dedi. CEO’nun telaffuz ettiği rakam şimdilik bizlere akıl dışı gelebilir. Şayet diyen kişi bir deha olarak görülüyorsa dediklerine inanmak zorundayız. Zira Space X gibi uzay araştırmaları veya otomobillerde neler yaptığı açıkça belli.

1.000 km üzeri menzille beraber Roadster aşırı hızlarına daha uzun süre devam edebilecek.

Yeni Roadster, Hipercar kategorisini sürat kısmında geçebiliyor. 1.9 saniye kalkışı, akıllara durgunluk veren seviyede. Dahası ise 0-200 km arasını 4.2 saniyede çıkabilmesi. Karşılaştırma adına, ortalama BMW M5 100 km’ye çıktığında Roadster, 180 km sürate gelmiş olacak.

402 km/h maksimum süratte gitmesi beklenen üstü açık en hızlı elektriklinin fiyatı çok pahalı olacak. Normali de bu diyerek yazacağımız satış fiyatının 200.000 dolardan başlaması bekleniyor. İlk etapda 1.000 adet üretilme planı var. Ayrıca ilk Founder Series’in 50.000 dolar fazla olması konuşuluyor. 1.5 yıldır üretimini beklediğimiz Tesla Roadster’ın düğmesine bakalım ne zaman basılacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum