Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Elon Musk Sosyal Medya Platformu Kurmayı Düşünüyor

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Elon Musk, kendi sosyal medya platformunu kurabilir. Musk, Twitter'da bir takipçisinin sorusunu yanıtladı. Detaylar geliyor...
Elon Musk Sosyal Medya Platformu Kurmayı Düşünüyor
Yorum

Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Elon Musk, başta Twitter olmak üzere sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyor. Dünyanın en zengin insanları arasında yer alan milyarder isim, kendisine ait bir sosyal medya platformu kurabilir.

Musk ilk olarak Twitter’dan paylaşım yaptı ve mikro blog sitesinin demokratik olmadığını ve ifade özgürlüğünün kısıtlı olduğunu ima ederek takipçileri ile bir anket paylaştı. Milyarder isim ankette, Twitter’a rakip olacak yeni bir sosyal mecranın oluşturulmasının gerekip gerekmediğini sordu.

Ankette katılanların yüzde 70’ine yakını hayır yanıtını verdi. Daha sonrasında ise Twitter’da bir kullanıcı Musk’a, “Yeni bir sosyal medya platformu kurmayı düşünür müsünüz? Açık kaynak kodlu bir algoritmadan oluşacak, ifade özgürlüğüne ve ifade özgürlüğüne bağlı kalmaya en yüksek önceliğin verildiği, propagandanın çok az olduğu bir algoritma. Bence böyle bir platforma ihtiyaç var.” sorusunu sordu.

Elon Musk sosyal medya açıklaması
Kaynak: Twitter

Elon Musk bu soruya, “Bunu ciddi ciddi düşünüyorum” yanıtını verdi. Milyarder isim söz konusu anketi yayınlarken “Bu anketin sonuçları önemli olacak. Lütfen dikkatli oy verin” ifadelerini kullanmıştı.

Tesla CEO’sunun böyle bir adım atıp atmayacağı henüz bilinmiyor. Daha önce ABD Eski Başkanı Donald Trump, Facebook, Twitter ve YouTube gibi platformların kendisini engellemesi sonrasında, yeni bir sosyal medya platformu kuracağını açıklamıştı. Trump’ın sosyal medya uygulaması, Truth Social adıyla geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunulmuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu