Yatırım yapmaya başla!

Elizabeth Warren’dan Milyardere Yanıt: Cooperman Vergiden Kaçamaz

Hedge fon milyarderi Leon Cooperman, Elizabeth Warren’a yönelik eleştirilerini sert sözlerle devam ettirirken Demokrat başkan adayından cevap gecikmedi.
Elizabeth Warren’dan Milyardere Yanıt: Cooperman Vergiden Kaçamaz

Elizabeth Warren’ın servet vergisi planı ile ilgili endişelenen milyarderlerden biri olan Leon Cooperman, Demokrat başkan adayına yönelik eleştirilerini devam ettirdi.

Elizabeth Warren’ın gerçeklerle uğraşmakla ilgilenmeyen “yüzeysel, iğrenç bir hater” olduğunu söyleyen Cooperman; “oy veren halk, bu politik şarlatan tarafından kandırılmamalıdır” dedi.

Cooperman: Oy Veren Halk Bu Politik Şarlatan Tarafından Kandırılmamalıdır

Cooperman: Oy Veren Halk Bu Politik Şarlatan Tarafından KandırılmamalıdırCooperman’ın yorumları, Warren’ın CNBC’ye verdiği reklamlar üzerine geldi ki reklamda 2016’da SEC tarafından içeriden bilgi ticareti ile suçlanan Cooperman’a gönderme yapıldı. Bu suçlamalar Leon Cooperman, SEC’e yaklaşık 5 milyon dolar para cezası ödemeyi kabul etiğinde çözüldü.

Cooperman yeni açıklamasında SEC olayına işaret ederek, sektörden yasaklanmadığını ve davayı kazandığını belirtti. “Bunun Warren’ın başkan olma nitelikleriyle ne ilgisi var. Ben Oval Ofis için yarışmıyorum ama o yarışıyor.” dedi. “Warren beni, gerçeklerle başa çıkmakla ilgilenmiyor gibi görünen yüzeysel, kötü bir hater olarak etkiliyor.” ifadeleriyle de dikkat çekti.

Kendisi daha önce yaptığı bir açıklamada da Warren’ın zaferine ilişkin ayı piyasası uyarısında bulunmuştu. O dönemde Cooperman; “Zenginleri fakir yaparak fakir insanları zengin yapmazsınız. Demokrat Parti, ekonomi için çok zararlı olan politikalara doğru sola yaslanıyor gibi görünüyor. Sola kaymayı sevmiyorum. Warren kazanırsa bu bir ayı piyasası olacak ve bir yıl boyunca devam edip %25 düşecek” açıklamasıyla gündeme gelmişti.

Leon Cooperman Vergi Ödemekten Kaçamaz

Leon Cooperman Vergi Ödemekten KaçamazElizabeth Warren, gelişmeler üzerine geri atmadı. Cuma günü yaptığı açıklamada servet vergisi için reklam saldırılarını artıracağının sinyallerini verdi. “Buna karşı çıkan korkmuş milyarderlerin bazıları televizyona çıkıyor ve şikayetleri hakkında tweetliyor. Bu açıkça onları can evinden vuruyor. Ancak çalışan ailelere yardım etmek için bu vergiye ihtiyacımız var ve dolayısıyla reklam alımımızı artırıyoruz.” dedi.

Warren’ın kampanyası, Cooperman’ın son sözlerine milyarder için yüksek risklere işaret ederek yanıt verdi.

Warren’ın ulusal basın sekreteri yardımcısı olan Saloni Sharma, CNN’e gönderdiği bir mailde; “Leon Cooperman’ın servetini 3.2 milyar dolar vergilendireceğiz. Cooperman vergiden kaçamaz çünkü Amerikan vatandaşı olduğu sürece vergiye ödemekle mükellef olacak. Cooperman vatandaşlığından vazgeçerse, 50 milyon doların üzerindeki servetinin her bir doları için yüzde 40 çıkış vergisi ödemek zorunda kalacak.” dedi.

Blankfein Warren Hakkındaki “Kabilecilik” Yorumuyla Yeni Bir Tartışma Başlattı

Blankfein Warren Hakkındaki "Kabilecilik" Yorumuyla Yeni Bir Tartışma BaşlattıWarren’ın agresif gündemi ve sert tonu, diğer zengin bireylerden de tepkilere yol açtı. Ekim’in sonlarına doğru konuşan Goldman Sachs’ın eski CEO’su Lloyd Blankfein, onlar arasında yer aldı.

Kayıtlı bir Demokrat olmasıyla dikkat çeken Blankfein, eşitsizlik sorununu kabul etti ve zenginlere daha fazla vergi uygulanmasını destekledi. Ancak Blankfein Warren’ın ABD ekonomisi için “felaketsel değişim” istediğinden korktuğunu da belirtti.

Warren bu yorumları CNBC’deki reklamında yayınladı ve ardından Blankfein’ın büyük durgunluğun başladığı 2007’de 70 milyon dolarlık bir maaş almasına işaret etti.

2016’da Hillary Clinton’u destekleyen Blankfein, Warren’ın Amerikan yerlisi mirasına ilişkin tartışmalara gönderme yaparak yanıt verdi. Perşembe günü Twitter’dan; “Bir grubun bir üyesi olarak insanları kötülemek, kampanyası için iyi olabilir, ülke için değil. Belki de kabilecilik, onun DNA’sında vardır.” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum